Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Przekazano wieści ws. zdrowia Arkadiusza Milika. Jest gorzej niż zakładano
Karol Osiński
Karol Osiński 08.06.2024 08:21

Przekazano wieści ws. zdrowia Arkadiusza Milika. Jest gorzej niż zakładano

Arkadiusz Milik
Fot. Beata Zawadzka/East News

Polski Związek Piłki Nożnej przekazał informacje na temat stanu zdrowia Arkadiusza Milika. Tuż po spotkaniu z Ukrainą na oficjalnej stronie internetowej serwisu Łączy Nas Piłka pojawił się raport medyczny, w którym poinformowano także o sytuacji innych zawodników. Sprawa napastnika reprezentacji Polski jest bardzo poważna.

Arkadiusz Milik odniósł kontuzję w meczu z Ukrainą

Sytuacja z drugiej minuty towarzyskiego meczu przeciwko Ukrainie jest jedną z najgorszych w karierze Arkadiusza Milika. Właśnie wtedy snajper reprezentacji Polski odniósł uraz, po którym musiał opuścić murawę w towarzystwie lekarza oraz fizjoterapeuty. 

Stało się jasne, że kontuzja napastnika jest poważna. Jego miejsce na boisku zajął Kacper Urbański, a mecz zakończył się zwycięstwem Polaków 3:1 po golach Sebastiana Walukiewicza, Piotra Zielińskiego oraz Tarasa Romanchuka.

Lewandowski zabrał głos ws. tańców żony. Te słowa zabolą wielu Polaków

Arkadiusz Milik nie zagra na Euro 2024

Zaraz po meczu Michał Probierz pojawił się na konferencji prasowej, która z uwagi na zaistniałe okoliczności oraz obowiązki potrwała bardzo krótko. Selekcjoner przekazał, że wyjazd Arkadiusza Milika na Euro 2024 jest wykluczony, ale także poruszył temat Sebastiana Walukiewicza oraz Tarasa Romanchuka, którzy opuścili murawę boiska z grymasami bólu na twarzy.

Uraz odniesiony w drugiej minucie spotkania eliminuje Arka Milika z udziału w mistrzostwach Europy (…) Czekamy teraz na informację. Muszę jeszcze porozmawiać z doktorem, bo mamy jeszcze trzech zawodników, których wyjazd na Euro stoi pod znakiem zapytania - wspominał selekcjoner.

ZOBACZ TEŻ: To oni nie pojadą na Euro 2024. Michał Probierz podjął decyzję

Podano raport medyczny ws. polskich piłkarzy po meczu z Ukrainą

W serwisie laczynaspilka.pl pojawił się oficjalny raport medyczny ws. piłkarzy, którzy opuścili murawę z urazami podczas meczu przeciwko Ukrainie. Arkadiusz Milik będzie musiał przejść operację z powodu odniesionej kontuzji kolana

Podczas towarzyskiego meczu z Ukrainą w polskiej reprezentacji doszło do wielu urazów, z których jeden – Arkadiusza Milika – niestety okazał się na tyle poważny, że wyklucza piłkarza z udziału w turnieju finałowym mistrzostw Europy. Zawodnik powróci do klubu i będzie zmuszony poddać się artroskopii stawu kolanowego - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Spotkanie okazało się pechowe również dla innych zawodników. Zgodnie z przekazywanymi informacjami, Sebastian Walukiewicz doznał urazu mięśniowego, a Taras Romanchuk stawu skokowego.

Po podsumowaniu badań lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski potwierdził, że w ciągu kilku dni uda się doprowadzić zawodników do pełnej dyspozycji i ich udział w EURO 2024 nie jest zagrożony - przekazano.

Jednak na tym nie koniec nieciekawych informacji. Okazuje się, że miniony pojedynek źle odbił się na zdrowiu większej liczby reprezentantów Polski.

W wyniku zdarzeń boiskowych w czasie meczu z Ukrainą niestety ucierpiało jeszcze kilku zawodników. Doszło między innymi do urazów mięśniowych (Nicola Zalewski, Michał Skóraś, Bartosz Salamon, Jakub Kiwior) oraz silnego stłuczenia stawu skokowego (Kacper Urbański). Sztab medyczny reprezentacji Polski dołoży wszelkich starań, aby w jak najkrótszym czasie wszyscy zawodnicy byli do dyspozycji selekcjonera Michała Probierza - dodano.