Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Fatalne wieści dla Piotra Żyły przed startem sezonu. Ma wielki problem
Karol Osiński
Karol Osiński 06.06.2024 13:18

Fatalne wieści dla Piotra Żyły przed startem sezonu. Ma wielki problem

Piotr Żyła
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W karierze Piotra Żyły zapowiadają się bardzo duże zmiany. Według doniesień dziennikarza Eurosportu Kacpra Merka 37-latek wkrótce przestanie współpracować z jednym z kluczowych sponsorów. Od kilku lat jest twarzą tej firmy.

Piotr Żyła chce poprawić wynik z poprzedniego sezonu

Miniony sezon w skokach narciarskich był jednym z najsłabszych w ostatnich latach w wykonaniu Piotra Żyły

Doświadczony lotnik dostosował się do prezentowanego przez całą kadrę poziomu i ukończył kampanię w trzeciej dziesiątce klasyfikacji generalnej. Najwyżej uplasował się podczas zawodów w Lake Placid, gdzie zajął czwartą lokatę.

W ostatnim konkursie sezonu w Planicy zajął przyzwoite piąte miejsce, lecz były to jedyne pozycje w pierwszej dziesiątce, które udało mu się osiągnąć. W kolejnym ma nadzieję na poprawę wyników i uplasowanie się znacznie wyżej niż na 25. lokacie. Niemal pewne jest, że nie zobaczymy Polaka na skoczni w tym samym wydaniu.

Wyjątkowe słowa Roberta Lewandowskiego o Idze Świątek. Wszystko tuż przed Euro 2024

Media: Piotr Żyła traci ważnego sponsora

Jak przekazał dziennikarz Eurosportu Kacper Merk, który znakomicie orientuje się w świecie skoków narciarskich, Piotr Żyła przestanie współpracować z Grupą Azoty. Spółka zmaga się z poważnymi problemami finansowymi, w związku z czym wycofuje się ze sponsorowania sportowców. Oznacza to, że w najbliższym sezonie na kasku 37-latka nie będziemy widzieć znaku słynnej firmy i zastąpi ją inne.

"W sumie można było się tego spodziewać, ale oficjalnie: Piotr Żyła będzie miał na zimę nowy kask z nowym sponsorem. Grupa Azoty wycofała się i z tej współpracy, jak ze wszystkich innych w polskim sporcie - napisał Kacper Merk w serwisie X.

ZOBACZ TEŻ: Do meczu Świątek pozostały godziny, WTA ogłasza ws. Polki. Kibice pękają z dumy

Wielkie problemy Grupy Azoty

W związku z problemami finansowymi Grupy Azoty, spółka wycofała się już ze sponsorowania m.in. ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, czy Chemika Police. Jakiś czas temu przekazano informację o rezygnacji ze sponsoringu klubu KS Azoty Puławy.

Sytuacja finansowa, którą nowy zarząd zastał w Grupie Azoty powoduje, że priorytetem jest zapewnienie ciągłości funkcjonowania spółek z Grupy Kapitałowej oraz opracowanie i wdrożenie planu naprawczego. Z tego powodu Grupa Azoty podejmuje trudne decyzje o rezygnacji z działań sponsoringowych - przekazała serwisowi Wirtualne Media Monika Darnobyt, rzeczniczka prasowa firmy