Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Adam Małysz podsumował sezon. "Nie możemy być z niego zadowoleni"
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 15.04.2024 19:18

Adam Małysz podsumował sezon. "Nie możemy być z niego zadowoleni"

Adam Małysz
Fot. Screen YouTube/PZN Polski Związek Narciarski

Adam Małysz podsumował sezon w wykonaniu polskich skoczków. W materiale wideo zamieszczonym na oficjalnym kanale Polskiego Związku Narciarskiego w serwisie YouTube, prezes związku przedstawił swoje spojrzenie na cały sezon i podał rzeczy negatywne, ale też i pozytywne. Małysz opowiedział także o pozostałych dyscyplinach i nakreślił plan na przyszły rok.

Słaby sezon polskich skoczków

Adam Małysz zaczął przemówienie od oceny dyspozycji polskich skoczków narciarskich i nie ukrywał, że sezon dla Polaków był bardzo nieudany. 46-latek zaznaczył, że niektórzy zawodnicy nie spełnili oczekiwań i nie odnosili zamierzonych celów. Małysz dodał, że wraz z PZN planuje przeprowadzić rozmowy, które mają na celu poprawę formy wśród biało-czerwonych.

Zakończyliśmy sezon 2023/2024. Ogólnie ten sezon... no nie możemy być z niego zadowoleni w stu procentach. Nie był udany […] Pozostali zawodnicy nie plasowali się na takich miejscach, gdzie były wytyczone ślady i tam gdzie mieli się znaleźć. Dlatego też na pewno rozmowy które były i są przed nami, będą się skupiały na tym, co zrobić, żeby zdecydowanie było lepiej. Żeby zawodnicy, nie tylko ci starsi, ale również młodzież, którą mamy, robiła postępy - podsumował.
 

Sensacyjne doniesienia ws. Kamila Stocha. Będzie miał nowego trenera?

Wyróżnienie Aleksandra Zniszczoła

Jako jeden z nielicznych polskich skoczków, który wyróżniał się na tle swoich kolegów, był Aleksander Zniszczoł. 30-latek zaliczył jeden z najlepszych sezonów w swojej karierze i stał się liderem biało-czerwonych. Zniszczoł zajął 19. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i dwukrotnie znalazł się na podium w konkursach indywidualnych.

Postawa Zniszczoła nie umknęła uwadze Adama Małysza, który w materiale wideo pochwalił 30-letniego skoczka i docenił jego sukcesy indywidualne.

[…] Jeśli chodzi o skoki narciarskie to na pewno tutaj na wielkie uznanie i pochwały zasługuje Aleksander Zniszczoł, który miał najlepszy sezon w swojej karierze […] - mówił.

ZOBACZ TAKŻE: Sensacyjne doniesienia ws. Kamila Stocha. Będzie miał nowego trenera?

Plan na przyszłość

Adam Małysz podsumował również zmagania polskich zawodników w narciarstwie alpejskim, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej i w zawodach w ramach snowboardu alpejskiego. Prezes PZN podziękował też sponsorom i kibicom za wsparcie dla biało-czerwonych.

46-latek zakończył swoje przemówienie poprzez deklaracje dotyczącą planów na przyszły sezon. Małysz podkreślił, że związek dopełni wszelkich starań do tego, aby wyniki uległy poprawie. Były skoczek zwrócił się również bezpośrednio do kibiców i poprosił ich o dalszy doping dla biało-czerwonych.

[…] Cały czas pracujemy nad tym, żeby kolejne lata były już bardziej pozytywne i żebyśmy mogli się cieszyć ze startów naszych zawodników - zapewniał Małysz.

Kochani kibice, bardzo serdecznie, jako Polski Związek Narciarski dziękujemy wam, że jesteście z nami, byliście i będziecie. Za to, że jesteście z nami na dobre i na złe i cały czas nas mocno wspieracie […] Bądźcie dalej z nami, kibicujcie naszym zawodnikom i wspierajcie ich - apelował.