Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Adam Małysz nie mógł odmówić. Postanowił pokrzepić uczniów
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 05.09.2023 17:38

Adam Małysz nie mógł odmówić. Postanowił pokrzepić uczniów

Adam Małysz
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Adam Małysz znany jest ze swojego wielkiego serca i chęci pomocy. Gdy zostanie poproszony o ważny gest, nie waha się go zrobić. Tak stało się i tym razem - legenda skoków otrzymała propozycję od jednej ze szkół. Prezes PZN nie mógł odmówić. 

Adam Małysz wspominał szkolne czasy

Adam Małysz, choć nie ma w domu już nikogo kontynuującego edukację, wciąż pamięta o najważniejszych dniach związanych ze szkolnym kalendarzem. 4 września uczniowie wrócili do szkół po wakacjach. Z tej okazji skoczek z Wisły postanowił powspominać stare czasy. Tematem stała się lektura “Kamienie na szaniec”.

- Bohaterami książki byli harcerze należący do drużyny „Buki”. Jako że ja i kolega nie przeczytaliśmy lektury, nie wiedzieliśmy o tym. Na klasówce padło pytanie: „Gdzie były Buki?”, więc nie zastanawiając się długo, oboje napisaliśmy, gdzie były i dlaczego już ich tam nie ma, jednak nie o harcerzach, a o… drzewach - napisał Adam Małysz. Z jego opowieści wynika, że nauczycielka nie wpisała im jedynek, ale ubaw z ich prac miało całe grono pedagogiczne.

Po 47 sekundach Sebastian Fabijański wyniesiony na noszach z oktagonu. Fani nie mieli litości

Adam Małysz otrzymał propozycję. Nie mógł odmówić

Adam Małysz postanowił dodać trochę otuchy wracającym do szkoły uczniom i gdy tylko otrzymał propozycję, by pojawić się na uroczystościach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Młodzi sportowcy mogli zobaczyć na własne oczy idola ich rodziców. 

Prezes PZN przywiązuje dużą wagę do tego, by odwiedzać placówki związane ze sportem, szczególnie te w górach. To tam najczęściej uczą się przyszłe gwiazdy nart, snowboardu czy łyżew. Wyłapanie talentów w porę pozwala na późniejsze sprawne promowanie ich w najważniejszych dyscyplinach.

Adam Małysz nie zrobił tego po raz pierwszy

Adam Małysz nie po raz pierwszy pojawiał się na podobnym apelu. W ubiegłym roku odwiedził inną Szkołę Mistrzostwa Sportowego. Możliwe, że za rok do niej wróci lub pojedzie dalej, aby spotkać się z młodymi talentami z całej Polski.

- Oficjalnie rozpoczął się nowy rok szkolny, a co za tym idzie, nowe wyzwania, znajomości i szanse! W zeszłym roku gościłem na apelu, w Zakopanem, a tym razem zawitałem do szkoły w Szczyrku. Życzę wszystkim uczniom udanego semestru - napisał prezes PZN. 

Tagi: Adam Małysz