Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Adam Małysz zmierzył się znów ze słynnym pytaniem. Chodzi o legendarną wypowiedź
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 18.08.2023 15:45

Adam Małysz zmierzył się znów ze słynnym pytaniem. Chodzi o legendarną wypowiedź

Adam Małysz
Instagram/adammalyszofficial

Adam Małysz od lat musi mierzyć się ze słowami, które wypowiedział w czasie “Małyszomanii”. Jedna kwestia ciągnie się za nim od lat i okazało się, że ponownie musiał o niej opowiedzieć w wywiadzie. Stwierdził, że ten temat go “prześladuje”.

Adam Małysz szykuje się do nowego sezonu

Adam Małysz powoli szykuje Polski Związek Narciarski do przejścia z odpoczynkowego sezonu letniego w aktywny sezon zimowy. Prezes jest pełen dobrych myśli przed wymagającym dla sportowców znajdujących się pod jego egidą czasem. 

W ostatnim czasie udzielił również kolejnego wywiadu. W rozmowie przypomniano mu o wypowiedzi sprzed lat, która ciągnie się za nim do dziś. O co mogło chodzić?

PIT-0 dla seniora. 130 tys. polskich emerytów skorzystało z tego rozwiązania

Adam Małysz o wywiadzie

- Mały wywiad dla programu “Na Tropie Przypraw”. Miła rozmowa. Nie zabrakło pytania o “prześladującej mnie” bułce z bananem, chociaż tematy były bardzo różnorodne i niecodzienne. Aleee tego dowiedzie się już wkrótce! - napisał przy zamieszczonym zdjęciu.

Widać na nich prowadzących program z bułką i bananem oraz samego uśmiechniętego Adama Małysza. Zdaje się, że ten temat nigdy nie zniknie z jego “orbity”.

Adam Małysz jadł tylko bułkę z bananem?

Skoczkowie narciarscy musieli bardzo dbać o linię i pozbywać się szybko zbędnych kilogramów, a jednocześnie mieć siłę na uprawianie wyczynowego sportu. Bułka z bananem to posiłek niezwykle energetyczny choć nie zalecany w diecie codziennej. 

- To było w lutym 2001 roku w Willingen. Pucharowy konkurs przedłużał się i należało coś zjeść, żeby nie stracić sił. Profesor Jerzy Żołądź, który był fizjologiem naszej kadry, zabronił objadania się wędlinami. Pozwolił natomiast na bułki i banany - opowiadał Adam Małysz. Od tamtego czasu na kanwie bułki z bananem powstało wiele reklam (niektóre z udziałem mistrza) i tekstów kultury. Trudno będzie o tym zapomnieć komukolwiek, kto był częścią Małyszomanii.

Tagi: Adam Małysz