Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Kim jest i co robi chłopiec ze zdjęcia? Dziś zna i uwielbia go cała Polska
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 14.08.2023 15:51

Kim jest i co robi chłopiec ze zdjęcia? Dziś zna i uwielbia go cała Polska

Adam Małysz
Instagram/adammalyszofficial

Kim jest chłopiec ze zdjęcia? Dziś to uwielbiana postać polskiego sportu i nie ma w Polsce osoby, która by go nie znała. Musiał długo sam pracować na swój sukces. Wiele razy nie było łatwo, ale ostatecznie doprowadziło go to na szczyt. 

Kim jest chłopiec ze zdjęcia?

Gwiazdy sportu często dodają na swoje media społecznościowe zdjęcia, na których aż trudno je rozpoznać. Chodzi o kadry z ich młodości. Na wielu z nich widzimy dzieci, które albo dopiero rozpoczynały swoją przygodę ze sportem, albo ta była jeszcze przed nimi. 

Na tym zdjęciu również widać chłopca, który zajmuje się czymś mocno związanym z jego ukochanym sportem. Jako dorosły podzielił się tą fotografią z fanami na Instagramie, odsłaniając kulisy swoich przygotowań do sezonu.

Nowe ustalenia ws. morderstwa w Radzionkowie. Zabójca wysłał wiadomość SMS do rodziny ofiary

Co robi chłopiec na fotografii?

Nastolatek, którego widać na zdjęciu ciężko pracuje nad tym, by zadbać o potrzebny w jego dyscyplinie sprzęt. Wiadomo, że wśród dzieci i młodzieży bardzo często trzeba było przeprowadzać konieczne prace samemu - w ten sposób uczyło się również tego, jak działają części konieczne do uprawiania danego sportu.

Chłopiec stara się narzędziami poprawić to, bez czego w ogóle nie mógłby startować w zawodach. Jako dorosły opowiedział, że takie działania były niestety zrzucane na samych sportowców. Dziś rzeczywistość jest zupełnie inna. 

Zaskakująca tożsamość

Chłopiec z fotografii to nikt inny jak Adam Małysz - człowiek, który zapoczątkował w Polsce manię na skoki narciarskie. Na zdjęciu widać, jak zajmuje się konserwacją własnego sprzętu, co w czasie, gdy był małym chłopcem, było naturalne - nikt inny się tym nie zajmował. 

- Na początku mojej sportowej przygody, w teamie nie było osób, które zajmowałyby się naszym sprzętem. Smarowanie nart, montaż wiązań - te wszystkie czynności były obowiązkiem zawodnika - pisał o dawnych czasach prezes PZN. Poznaliście go od razu?

Tagi: Adam Małysz