Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Zbigniew Boniek nie miał litości dla trenera Legii. Porównał go do Fernando Santosa
Karol Osiński
Karol Osiński 08.04.2024 10:40

Zbigniew Boniek nie miał litości dla trenera Legii. Porównał go do Fernando Santosa

Zbigniew Boniek i Kosta Runjaić
Fot. Piotr Molecki/East News; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Legia Warszawa była bliska zwycięstwa nad Jagiellonią Białystok, lecz w ostatnich minutach wypuściła z rąk jednobramkowe prowadzenie. To kolejna wpadka Kosty Runjaicia, który w ostatnich tygodniach nie cieszy się dobrą opinią kibiców Wojskowych. Zbigniew Boniek przyjrzał się pracy Niemca i zwrócił uwagę na ważną kwestię. Porównał go Fernando Santosa.

Legia Warszawa walczy o europejskie puchary

Po ciężkiej przeprawie w połowie sezonu Legia Warszawa rozpoczęła wyścig z Rakowem Częstochowa i Lechem Poznań o grę w europejskich pucharach. Zarówno mistrzowie, jak i wicemistrzowie Polski mają po 45 punktów w tabeli PKO BP Ekstraklasy i zajmują odpowiednio czwarte i piąte miejsce.

Do trzeciego Kolejorza tracą trzy oczka, a już w najbliższej kolejce Raków podejmie Legię przed własną publicznością. Remis w ostatnich minutach przeciwko Jagiellonii Białystok skomplikował sytuację Wojskowych, którzy notują serię trzech spotkań bez porażki ligowej. 

Iga Świątek przeszła do historii. Pobiła rekord legendy

Zbigniew Boniek skrytykował Kostę Runjaicia

Praca Kosty Runjaicia wielokrotnie była doceniana, jednak w obecnej sytuacji pojawia się mnóstwo krytyki skierowanej w stronę Niemca. Zbigniew Boniek był gościem programu “Prawda Futbolu”, podczas którego zwrócił uwagę, że choć przebywa w Polsce od kilku lat, jeszcze ani razu nie usłyszał, by udzielił wywiadu po polsku.

Jedyna rzecz, która mi się nie podoba, że jest tu pięć czy sześć lat, a ja jeszcze nie słyszałem, żeby wywiadu po polsku udzielał. To jest niemożliwe. We Włoszech jak przychodzi trener, to po trzech miesiącach mówi po włosku. Kaleczy, ale mówi po włosku. W Serie A jest kilkunastu polskich piłkarzy i aż przyjemnie popatrzeć, bo każdy z nich śmiga po włosku. To trochę pokazuje. Jeżeli nie rozmawia bezpośrednio, to ta komunikacja nie jest taka, jaka powinna być - stwierdził były prezes PZPN.

ZOBACZ TEŻ: Niebywałe, co zrobił Szczęsny w niedzielę. Wszyscy piszą tylko o tym

Kosta Runjaić, jak Fernando Santos?

Mówiąc o szkoleniowcu Legii, wiceprezydent UEFA przytoczył przykład Michała Probierza i Fernando Santosa. Zwrócił uwagę, że mówiący po polsku obecny selekcjoner zbudował drużynę wewnątrz, a zawodnicy obdarzyli go zaufaniem, czego nie było w czasach portugalskiego szkoleniowca. 

Michał Probierz i Fernando Santos. Michał zmienił tę drużynę, jeśli chodzi o grupę, jej jakość, porozumienie, bo rozmawiają twarzą w twarz i mówią tym samym językiem. Komunikacja jest bardzo ważna, nawet z dziennikarzami. To jest dla mnie negatywny znak, że po tylu latach jeszcze nie mówi w języku polskim - zakończył.