Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Niebywałe, co zrobił Szczęsny w niedzielę. Wszyscy piszą tylko o tym
Karol Osiński 08.04.2024 08:11

Niebywałe, co zrobił Szczęsny w niedzielę. Wszyscy piszą tylko o tym

Wojciech Szczęsny

Wojciech Szczęsny po raz kolejny znalazł się na ustach wszystkich fanów. Jego Juventus pokonał ACF Fiorentinę 1:0, a Polak stał się jednym z bohaterów spotkania. Wielokrotnie ratował swoją drużynę z opresji, a jedna z interwencji stała się absolutnym hitem kolejki, za co otrzymał bardzo wysokie noty.

Znakomita forma Wojciecha Szczęsnego

Jeszcze podczas mundialu w Katarze w 2022 roku Wojciech Szczęsny udowodnił, że należy do absolutnej czołówki najlepszych bramkarzy świata. Jego pozycja w bramce reprezentacji Polski jest nienaruszalna, podobnie, jak w Juventusie.

Stara Dama zrobiła duży krok ku awansowi do Ligi Mistrzów i po zwycięstwie nad Fiorentiną mają już bezpieczną przewagę siedmiu punktów nad strefą Ligi Europy. Wielka w tym zasługa 33-letniego polskiego golkipera.

Kapitalny gol Piotra Zielińskiego. Huknął nie do obrony

Wojciech Szczęsny popisał się fantastyczną paradą

Bramkę na wagę zwycięstwa Bianconerich zdobył Federico Gatti w 21. minucie spotkania. Natarcia Violi regularnie paliły na panewce, a wisienką na torcie była interwencja Wojciecha Szczęsnego z 74. minuty.

Argentyńczyk Nico Gonzalez oddał strzał z wysokości 16. metra i kiedy wydawało się, że piłka wleci “za kołnierz” Wojciecha Szczęsnego, ten wyskoczył do piłki, wyciągając maksymalnie swoje ciało. Tym samym w pięknym stylu uratował swoją drużynę od straty gola.

Media zachwycone postawą polskiego bramkarza

Ta interwencja i wszystkie pozostałe przełożyły się na znakomite oceny od włoskich mediów. “La Gazzetta dello Sport” okrzyknęła Wojciecha Szczęsnego bohaterem Juventusu, przyznając mu “siódemkę” w skali od jeden do dziesięć.

Taką samą ocenę wystawiło Polakowi corriere.it, wychwalając go za całokształt postawy w meczu. Z kolei notę 7,5 przyznało 33-latkowi calciomercato.it i była ona najwyższa ze wszystkich piłkarzy Starej Damy.