Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Wszystko wydaje się jasne. Mecz z Turcją na PGE Narodowym
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 15.04.2024 16:53

Wszystko wydaje się jasne. Mecz z Turcją na PGE Narodowym

Reprezentacja Polski
Fot. East News/ Andrzej Iwanczuk

Reprezentacja Polski rozegra dwa mecze towarzyskie w trakcie czerwcowego zgrupowania. Podopieczni Michała Probierza zmierzą się z Ukrainą i Turcją i będą to ostatnie testy dla biało-czerwonych przed wyjazdem do Niemiec. Starcie z Turcją ma odbyć się na PGE Narodowym.

Przygotowania do turnieju

Michał Probierz rozpoczął przygotowania do turnieju w Niemczech i dokonał wyboru bazy treningowej, w której biało-czerwoni będą przebywać w trakcie mistrzostw Europy. Wybór padł na Hanower i obiekty treningowe klubu Hannover 96, a decyzja selekcjonera została ogłoszona przez prezesa PZPN, Cezarego Kuleszę.

Drodzy Kibice, formalności dopięte, umowy podpisane! Reprezentacja Polski podczas Mistrzostw Europy zamieszka w Hanowerze. Baza sportowa będzie zlokalizowana na obiektach klubu Hannover 96, a nasza drużyna wraz ze sztabem zamieszka w hotelu Sheraton - napisał na portalu X.

Po dopełnieniu formalności w zakresie logistycznym selekcjoner reprezentacji Polski skupił się na aspektach sportowych. Probierz obserwuje spore grono zawodników, którzy są brani pod uwagę przy powołaniach na czerwcowe zgrupowanie. W rozmowie z portalem “Łączy nas piłka” selekcjoner przyznał, że sztab analizuje aż 114 graczy.

Reszta sztabu miała już swoje wyjazdy i obserwacje. Teraz przed nami końcowy etap selekcji. Nie da się zamknąć na nikogo. Mamy 114 zawodników, których obserwujemy. Każdy z nich ma szansę załapać się na Euro[…] - mówił Probierz.

Barcelona wytypowała następcę Xaviego. "Lewy" będzie miał nowego trenera

Mecz z Turcją w Warszawie

Na początku czerwca rozpocznie się zgrupowanie, które będzie poprzedzało wyjazd do Niemiec. Biało-czerwoni mają trenować w Warszawie, a Michał Probierz nalegał, aby oba spotkania towarzyskie rozegrać na PGE Narodowym.

Mecz z Ukrainą odbędzie się 7 czerwca, natomiast starcie z Turcją jest zaplanowane na 10 czerwca. Według informacji z portalu 90minut.pl spotkanie z reprezentacją Turcji ma zostać rozegrane na PGE Narodowym. PZPN jest w trakcie negocjacji co do miejsca pierwszego sparingu z Ukrainą i niewykluczone, że ten mecz również zostanie rozegrany w Warszawie.

ZOBACZ TAKŻE: Fernando Santos zwolniony. Pracował w klubie krócej niż w polskiej kadrze

Wyjazd do Niemiec

Spotkanie z Turcją na PGE Narodowym będzie próbą generalną dla biało-czerwonych. Podopieczni Michała Probierza wyjadą do Niemiec już następnego dnia, czyli 11 czerwca. Zawodnicy i sztab szkoleniowy będą mieli pięć dni na to, aby przygotować się do pierwszego starcia w fazie grupowej.

Przeciwnikami Polaków w grupie D będą Holandia (16 czerwca), Austria (21 czerwca) i Francja (25 czerwca). Michał Probierz w rozmowie z “Łączy nas piłka” podziękował kibicom za dotychczasowe wsparcie i zapewnił, że biało-czerwoni pojadą na mistrzostwa Europy po to, aby zagrać na maksimum swoich umiejętności.

 […] Chciałbym podziękować kibicom za wsparcie. Obyśmy nie napompowali tego balonu nie wiadomo jak. Pojedziemy tam świadomi, jaką mamy grupę, ale też wiemy, że nie mamy prawa nikogo się obawiać. Jeżeli będziemy odpowiednio nastawieni w głowie, to będziemy dobrze grali - ocenił Probierz.