Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Wielkie nazwiska na gali CLOUT MMA. Poznaliśmy pełną kartę walk
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 22.05.2024 08:26

Wielkie nazwiska na gali CLOUT MMA. Poznaliśmy pełną kartę walk

CLOUT MMA
Fot. East News/Pawel Wodzynski, Tricolors

Wielkimi krokami zbliża się gala CLOUT MMA 5, która już za kilka tygodni odbędzie się w Katowickim Spodku. W jednym z głośniejszych wydarzeń tego roku weźmie udział kilku znanych influencerów i gwiazd ze świata sportu, a emocje powoli sięgają zenitu. Oficjalnie potwierdzono całą kartę walk.

Debiut Jakuba Rzeźniczaka

Kilka tygodni temu polskie media społecznościowe przeszły prawdziwą burzę, gdy federacja CLOUT, której ambasadorem jest Sławomir Peszko, potwierdziła udział Jakuba Rzeźniczaka w kolejnej gali. Były piłkarz zdecydował się zadebiutować we freak fightach i spróbować swoich sił w nowej dyscyplinie sportu.

Traktuję to jako wyzwanie sportowe. Grałem w piłkę przez 20 lat i trudno bez tej adrenaliny funkcjonować. Każdy sportowiec to potwierdzi. Jest to też duże wyzwanie, bo ze sportami walki nie miałem nigdy nic wspólnego. Nie biłem się nawet pod przysłowiową dyskoteką - mówił Rzeźniczak w rozmowie z Arturem Przybyszem

37-latek wejdzie do klatki i zmierzy się z Tomaszem Matysiakiem, znanym szerszej publiczności pod pseudonimem “Szalony Reporter”. Mężczyzna prowadzi działalność w internecie i kilkukrotnie był bohaterem skandali i afer, które przyniosły mu popularność. Dla Matysiaka będzie to kolejny pojedynek we freak fightach - influencer zadebiutował w zeszłym roku i przegrał walkę z Cezarym “Czarek Czaruje” Gołębiewskim.

Tym zajmuje się żona Tomasza Adamka. Wykonuje odpowiedzialny zawód

Zawodnicy z przeszłością w UFC i KSW

Nadchodząca gala CLOUT MMA będzie okazją na debiut dla byłego zawodnika z KSW, który odnosił w przeszłości znaczące sukcesy. Mowa o Gracjanie Szydzińskim - zdobywcy kilku medali mistrzostw Polski w formule K-1 i zawodnikowi MMA w wadze lekkiej.

Szydziński zadebiutuje w wydarzeniu z ramienia CLOUT, a jego przeciwnikiem będzie człowiek, który ma za sobą występy w największej światowej organizacji sztuk walki. Z UFC do CLOUT MMA przywędrował Salim Touahri. Polski zawodnik pochodzenia algierskiego pozostawał nieaktywny w starciach MMA od 2019 roku, gdy stoczył swój ostatni pojedynek na gali UFC, jednak dał się namówić na dołączenie do federacji CLOUT. Walka Szydzińskiego z Touahrim będzie jedną z głównych atrakcji wieczoru, a starcie zostało zaplanowane w formule MMA, z zachowaniem zasad “Pride Rules”. To oznacza, że obaj zawodnicy będą mogli zadawać kopnięcia w parterze.

ZOBACZ TAKŻE: Tomasz Oświeciński powiedział prawdę o swoich problemach zdrowotnych. Mogło się źle skończyć

Kiedy odbędzie się gala CLOUT MMA 5?

Gala CLOUT MMA 5 odbędzie się 8 czerwca. Areną tego ekscytującego widowiska będzie Katowicki Spodek, który ugości największe nazwiska w polskiej przestrzeni mediów społecznościowych. Kibiców czeka kilka atrakcji, takich jak debiut Jakuba Rzeźniczaka, pierwsza w historii walka w samochodzie, czy starcie dwóch na jednego. Kibice muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać na wielkie wydarzenie, a w międzyczasie organizatorzy oficjalnie zaprezentowali kartę walk.

PEŁNA KARTA WALK GALI CLOUT MMA 5:

 • [MMA]: Natan Marcoń vs Łukasz "Cameraboy" Pawłowski
 • [MMA]: Piotr Bomba vs Przemysław "Sequento" Skulski
 • [MMA, zasady PRIDE]: Gracjan Szadziński vs Salim Touahri[K-1, małe rękawice]
 • Dominik "Mokry Suchar" Stokłosa vs Patryk "Patiro" Grzywacz
 • [K-1, małe rękawice]: Albert Sosnowski vs Ludwiczek & Super Mario
 • [MMA]: Marcel "Gawronek" Gawroński vs Mopsu
 • [MMA]: Marianna Schreiber vs Wiktoria Jaroniewska
 • [MMA]: Tomasz "Szalony Reporter" Matysiak vs Jakub Rzeźniczak
 • [Walka w samochodzie]: Piwko Nie Można vs TBA
 • Co-main event: [K-1, małe rękawice]: Adam "AJ" Josef vs Kacper Błoński & Zbigniew Bartman
 • Main event: [MMA]: Amadeusz "Ferrari" Roślik vs Denis "Bad Boy" Załęck