Sport.Goniec.pl > Clout Mma

Clout Mma

Clout MMA – co to jest? Podstawowe informacje

Clout MMA to jedna z największych w Polsce federacji mieszanych sztuk walki, organizująca gale typu freak fight. Polegają one na zaangażowaniu do występu w oktagonie osób ze świata kultury, rozrywki, sportów niezwiązanych z MMA czy celebrytów. Niekiedy walki okraszone są specjalnymi stypulacjami – na przykład walka dwóch na jednego, czy walka w sytuacji, gdzie któryś z zawodników ma rękę zawiązaną na plecach.

Atmosferę gali w znacznym stopniu budują konferencje prasowe poprzedzające wydarzenie, gdzie niektórzy z zawodników – najczęściej skonfliktowani ze sobą w życiu realnym – nie szczędzą sobie cierpkich słów czy wulgaryzmów. W wielu sytuacjach dochodzi także do przepychanek i szarpanin, które najczęściej kończą się po prostu rozdzieleniem zawodników przez ochronę.

Clout MMA jest aktualnie największym rywalem freak-fightowego potentata i pioniera w tej dziedzinie, czyli Fame MMA. W rolę włodarzy organizacji wchodzi polska youtuberka Lexy Chaplin i były piłkarz Sławomir Peszko.

Kto walczy w Clout MMA?

Rynek freak fightów w Polsce jest niezwykle dynamiczny, a największe gwiazdy w tej dziedzinie rzadko zostają na dłużej w jednej organizacji. Przykładem tego stanu rzeczy może być Amadeusz „Ferrari” Roślik, który de facto związany jest z organizacją Fame MMA, jednak już wkrótce widzowie będą mogli go podziwiać w oktagonie Clout (oczywiście za zgodą i wiedzą organizacji Fame).

Rywalem Ferrariego będzie inna z kontrowersyjnych gwiazd Clout MMA, Denis „Bad Boy” Załęcki. Do innych stałych zawodników federacji można zaliczyć takie persony jak Tomasz „Szalony Reporter” Matysiak, Natan Marcoń, Marcin Najman czy Jacek „Jaca” Murański. W oktagonie Clout MMA wkrótce zawalczą również takie gwiazdy internetu jak Dominik „Mokry Suchar” Stokłosa, Kacper „Blonsky” Błoński czy Kacper „Ludwiczek” Bociański.

Clout MMA – kiedy oglądać i gdzie?

Clout MMA można oglądać wyłącznie w systemie PPV, wykupując dostęp do gali na platformie internetowej organizatora. Dostęp do gali to koszt od 39 do 46 złotych, w zależności od preferowanej przez nas jakości. Zakupienie PPV Clout MMA po najwyższej cenie daje widzowi dostęp do wielu materiałów specjalnych.

Kolejna, piąta już gala Clout MMA odbędzie się już 8 czerwca 2024 roku w Katowickim Spodku. W main evencie wydarzenia Adam „AJ” Josef zmierzy się aż z dwoma przeciwnikami – pierwszym z nich będzie Kacper „Blonsky” Błoński, a drugim Zbigniew Bartman.

Clout MMA – kontrowersje

Clout MMA, podobnie jak inne organizacje typu freak fight, często oskarżana jest o promowanie patologii i zachowań niepożądanych w społeczeństwie. Federacji zarzuca się także oferowanie walk osobom powiązanym ze światem przestępczym, czy osobom o przeszłości i stanie zdrowia które miałyby wskazywać na ich niezdolność do walki. Przykładem tego ostatniego ma być Małgorzata Zwierzyńska, znana w internecie jako Goha Magical.

Wśród dużo poważniejszych zarzutów możemy znaleźć domniemane powiązania federacji Clout MMA z nieistniejącą już federacją High League. Działalność tej drugiej została w 2023 roku wpisana na listę sankcyjną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z uwagi na powiązania części udziałowców pochodzenia czeczeńskiego (obywateli Rosji) z Ramzanem Kadyrowem.

Pokaż więcej

Jakub Rzeźniczak
05.06.2024 14:47 Ostra reakcja Jakuba Rzeźniczaka na doniesienia o patologii. Wdał się w sprzeczkę z fanem

Jakub Rzeźniczak coraz bardziej ulega presji fanów przed galą Clout MMA 5, podczas której zmierzy się z Szalonym Reporterem. Piłkarz wziął udział w konferencji prasowej, czym ponownie wzbudził wątpliwości fanów. Ich zdaniem 37-latek nie pasuje do świata freak fightów. Ponadto wdał się w sprzeczkę z internautą pod jednym z komentarzy.

Anna Lewandowska i Marianna Schreiber
23.05.2024 22:12 Anna Lewandowska oberwała od Marianny Schreiber. Peszko musiał zareagować

Marianna Schreiber wystąpi na nadchodzącej gali Clout MMA 5. Freak fighterka jest znana nie tylko z występu w “Top Model” czy związku z politykiem, Łukaszem Schreiberem, ale również z tego, że nie przepada za Anną Lewandowską. Tym razem “Królowa” postanowiła skrytykować żonę Roberta Lewandowskiego, podczas panelu przed galą. Jej zdaniem hobby, które uprawia, nie przystaje mężatce. 

Denis Załęcki i Gracjan Szadziński
23.05.2024 21:24 Denis Załęcki nie gryzł się w język. Freak fighter mocno o byłym zawodniku KSW

Gala Clout MMA 5 odbędzie się w sobotę 8 czerwca w katowickim Spodku. W co-main evencie Denis Załęcki zmierzy się z Amadeuszem Ferrarim. Na nieco ponad 2 tygodnie przed galą odbył się program, w którym udział wzięła wymieniona dwójka, a także były zawodnik KSW, Gracjan Szadziński. 

Jakub Rzeźniczak
22.05.2024 21:39 Jakub Rzeźniczak wykluczył tę walkę. Z nim na pewno nie wejdzie do klatki

Jakub Rzeźniczak wkrótce wyjdzie do swojej pierwszej walki w karierze. Wcześniej udzielił wywiadu, podczas którego wyznał, z którym piłkarzem na pewno nie wszedłby do klatki. Ma ku temu konkretne powody.

CLOUT MMA
22.05.2024 13:15 Nerwy na konferencji przed galą CLOUT MMA 5. Szadziński nie miał wątpliwości

Wtorkowa konferencja prasowa przed galą CLOUT MMA 5 nie należała do tych z grona najspokojniejszych. Iskry leciały w prawie każdej konfrontacji słownej, a jednym z głównych prowodyrów był Natan Marcoń, który wyprowadził z równowagi kilku zawodników. Jednym z nich, był Gracjan Szadziński, który skonfrontował się z Marconiem, a następnie w mocnych słowach podsumował zachowanie influencera.

Jakub Rzeźniczak
22.05.2024 12:21 Rzeźniczak upokorzony tuż przed walką, nie mieli dla niego litości. Tego się nie spodziewał

Jakub Rzeźniczak zadebiutuje w sportach walki na gali CLOUT MMA 5 i szykuje się do swojego pojedynku z “Szalonym Reporterem”. Były piłkarz reprezentacji Polski i Legii Warszawa wziął udział w konferencji prasowej promującej to wydarzenie i szybko się przekonał, na czym polega świat freak fightów. Rzeźniczak padł ofiarą bezlitosnych pytań ze strony innych zawodników i musiał bronić swojego wizerunku w ostrej wymianie zdań.

CLOUT MMA
22.05.2024 08:26 Wielkie nazwiska na gali CLOUT MMA. Poznaliśmy pełną kartę walk

Wielkimi krokami zbliża się gala CLOUT MMA 5, która już za kilka tygodni odbędzie się w Katowickim Spodku. W jednym z głośniejszych wydarzeń tego roku weźmie udział kilku znanych influencerów i gwiazd ze świata sportu, a emocje powoli sięgają zenitu. Oficjalnie potwierdzono całą kartę walk.

Jakub Rzeźniczak
07.05.2024 09:16 Rzeźniczak ujawnił całą prawdę o walce w Clout MMA. Zaskoczenie to mało powiedziane

Jakub Rzeźniczak wywołał niemałą sensację i dołączył do świata freak-fightów. Oficjalna informacja o pojedynku z udziałem 37-latka została przekazana opinii publicznej w poniedziałkowe przedpołudnie. Były reprezentant Polski w piłce nożnej zdecydował się uchylić rąbek tajemnicy i zdradził, dlaczego weźmie udział w walce.

Jakub Rzeźniczak
06.05.2024 12:59 A więc jednak! Jakub Rzeźniczak zadebiutuje w MMA

Sensacyjne stała się faktem. Jakub Rzeźniczak zadebiutuje w sportach walki i wystąpi na gali Clout MMA 5. Były reprezentant Polski zmierzy się z jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polskim internecie.

Marcelina Ziętek i Piotr Żyła
04.05.2024 22:17 Piotr Żyła z partnerką w weselnych nastrojach. Internauci zachwyceni

Piotr Żyła i jego partnerka, Marcelina Ziętek wzięli udział w weselu swoich znajomych. Zdjęciami ze wspólnego wyjścia pochwalili się na swoich kontach na Instagramie. Internauci wyrażają zachwyt i zwracają uwagę na ich ubiór.

Piotr Żyła
24.04.2024 14:18 Piotr Żyła zawalczy na Clout MMA? Adam Małysz rozwiał wątpliwości

Piotr Żyła przymierzany jest do walki na najbliższej gali Clout MMA 4. Coraz więcej wskazuje na to, że do tego nie dojdzie. Adam Małysz udzielił wywiadu, w którym dał do zrozumienia, że 37-latek może się nie wyrobić w terminie. 

Prime MMA 8
14.04.2024 18:46 Co za sceny na gali Prime MMA. Czterech zawodników walczyło w tej samej chwili

W trakcie gali Prime MMA 8 jednym z głównych punktów programu były “igrzyska gladiatorów”. Zwycięzcą całego turnieju został Rafał Pazik. który okazał się najlepszy z grona ośmiu startujących zawodników. W trakcie całej gali odbyło się trzynaście pojedynków.

Tomasz Hajto
13.04.2024 18:41 Tomasz Hajto wyzywa przeciwnika do oktagonu. To były reprezentant Polski

Tomasz Hajto ma za sobą dwie walki w freakowej federacji Clout MMA. Cały czas jednak szuka sposobu, by w końcu zaznać smaku zwycięstwa, bo póki co dwukrotnie poczuł gorycz porażki. Szansy na przełamanie szuka, wyzywając kolejnego byłego zawodowego sportowca do walki.

Jarosław "Masa" Sokołowski
04.04.2024 18:58 Jarosław "Masa" Sokołowski pokaże twarz? Prawnik rozwiał wątpliwości

Jarosław “Masa” Sokołowski zawalczy z Jackiem Murańskim na nowo powstającej gali freak fightowej. To wydarzenie wzbudziło wiele kontrowersji, a eksperci pochylają się nad kwestią ukazania wizerunku przez najsłynniejszego i pierwszego świadka koronnego w Polsce. Adwokat rozjaśnił sytuację. 

Awantura na konferencji Prime MMA 8
04.04.2024 11:09 Awantura na konferencji Prime MMA 8. Doszło do rękoczynów

Wielkimi krokami zbliża się gala Prime MMA 8, która odbędzie się 13 kwietnia. Włodarze federacji musieli zmienić lokalizację widowiska z powodu sprzeciwu działaczy z Areny Gorzów i zorganizowali specjalną konferencję prasową. W trakcie meetingu doszło do awantury wśród zawodników, która przerodziła się w rękoczyny.

Masa vs Muran
29.03.2024 17:47 Oficjalne potwierdzenie. Będzie walka Jacek Murański kontra Jarosław „Masa” Sokołowski

Jeszcze przed galą Clout MMA 4, kiedy trwał roast z udziałem Marcina Najmana i Jacka Murańskiego, do studia zadzwonił były gangster. Mowa o Jarosławie “Masie” Sokołowskim, którego telefon zaadresowany był właśnie do “Murana”. Wtedy to usłyszeliśmy pierwsze pogłoski o tym, że między panami może dojść do walki. Teraz to już pewne, a nagranie zapowiadające ten pojedynek już hula po sieci.

Marcin Najman
27.03.2024 22:57 Najman przemówił po meczu Polaków. Wskazał "najjaśniejszy punkt"

Po meczu reprezentacji Polski zadowoleni są chyba wszyscy jej kibice. Jednym z nich jest zawodnik freak fightów, Marcin Najman, czyli samozwańczy Cesarz. Za pośrednictwem Instagrama wskazał on osobę, która wywarła na nim największe wrażenie. Co ciekawe, nie jest to żaden z polskich kadrowiczów.

Sławomir Peszko i Piotr Żyła
16.03.2024 23:00 Czy dojdzie do walki Peszko - Żyła? Lexy Chaplin odpowiada

Jednym z ambasadorów Clout MMA jest Sławomir Peszko. Od kilku miesięcy mówi się o potencjalnej walce współwłaściciela federacji ze skoczkiem narciarskim, Piotrem Żyłą. Ostatnio temat ten odżył za sprawą rozmowy wspólniczki byłego piłkarza, Lexy Chaplin.

Marcin Najman
14.03.2024 20:53 Najman nie wytrzymał po porażce. "Wywłoko, kim ty jesteś?"

Marcin Najman to barwna postać świata freak-fightów, do której przeciwnicy sami przychodzą. Tym razem pięściarzowi “podpadł” mistrz KSW w dywizji półśredniej, Adrian Bartosiński. Wypowiedział się on na temat “Cesarza” w programie “Klatka po klatce”, a na odpowiedź zainteresowanego nie trzeba było długo czekać.

Jakub Rzeźniczak
12.03.2024 16:13 Jakub Rzeźniczak w Clout MMA? Niebywałe informacje

Z racji tego, że jednym z włodarzy Clout MMA jest były piłkarz Sławomir Peszko, to na galach można się spodziewać osobistości ze świata piłki nożnej. Do tej pory w oktagonie wystąpili już Błażej Augustyn, Tomasz Hajto czy Jakub Wawrzyniak. Teraz do tego grona dołączyć ma Jakub Rzeźniczak, a chętnych na walkę z nim ponoć nie brakuje.

Jacek Murański
10.03.2024 15:55 Murański najpierw zdemolował Najmana, a potem jeszcze to. "Wywieźli go na SOR"

Pojedynek Marcina Najmana z Jackiem Murańskim był z pewnością najbardziej wyczekiwaną walką minionej gali Clout MMA 4. Ostateczne zwycięstwo przypadło “Muranowi”, który znokautował oponenta. Sam pan Jacek odczuwa szczęście, ale i frustrację, czym podzielił się w rozmowie z mma.pl.

Marianna Schreiber
10.03.2024 14:59 Clout MMA 4. Schreiber domaga się zwrotu pieniędzy

Marianna Schreiber ostatecznie nie weszła do oktagonu podczas Clout MMA 4. “Królowa” najpierw miała zawalczyć z Małgorzatą “Gohą Magical” Zwierzyńską, a gdy ta została aresztowana, zastąpić ją chciała Lexy Chaplin. Ta druga, po swojej walce z Martą Linkiewicz, nie została dopuszczona przez lekarzy do kolejnego pojedynku. Teraz Marianna domaga się od federacji Clout MMA zwrotu pieniędzy osobom, które kupiły PPV z jej reflinka.

Marcin Najman
10.03.2024 13:24 Najman zabrał głos po Clout MMA 4. Pokazał nagranie ze szpitala

Za nami gala Clout MMA 4, która ponownie przyniosła kibicom wiele emocji, ale i rozczarowań. Z pewnością oglądający więcej obiecali sobie po walce Marcina Najmana z Jackiem Murańskim, w której wszystko wyjaśniło się w ciągu niespełna 50 sekund. “Cesarz" skończył ze złamanym oczodołem, przy czym stwierdził, że pierwszy raz mu się coś takiego przytrafiło.

None
10.03.2024 01:56 Sensacja na gali Clout MMA 4. Najman padł w 52 sekundzie, ten cios Murańskiego przejdzie do historii

Na gali Clout MMA 4 doszło do sensacyjnego zwycięstwa Jacka Murańskiego nad Marcinem Najmanem. Muran niczym wykwintny snajper trafił rywala w okolice oczodołu i posłał go na deski w 52 sekundzie. 

Crazy i Wielki Bu
09.03.2024 19:33 Clout MMA 4. Jak kupić i ile kosztuje transmisja PPV?

Dziś, tj. 9 marca startuje czwarta gala Clout MMA 4. Wydarzenie odbędzie się na łódzkiej Atlas Arenie, która pomieścić może ponad 10 tys. osób. Z pewnością oglądalność będzie duża również przed ekranami odbiorników. Jak prezentuje się cena PPV oraz jaka jest karta walk?

Marianna Schreiber
09.03.2024 17:08 Marianna Schreiber jednak zawalczy na Clout MMA 4. Znamy jej rywalkę

Wczoraj wieczorem, jak grom z jasnego nieba padła informacja o zatrzymaniu Małgorzaty “Gohy Magical” Zwierzyńskiej przez łódzkich policjantów. Z tego powodu jej walka z Marianną “Królową” Schreiber nie odbędzie się. Jednak cały czas nie było pewne, czy organizatorzy będą chcieli znaleźć dla niej zastępstwo. Koniec końców udało się to zrobić, a sprawy w swoje ręce wzięła sama ambasadorka Clout MMA, Lexy Chaplin.

Marianna Schreiber
09.03.2024 15:23 "Goha Magical" zatrzymana tuż przed Clout MMA 4. Znamy powód

9 marca w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się gala Clout MMA 4. W jednym z pojedynków Marianna Schreiber miała zmierzyć się z Małgorzatą “Gohą Magical” Zwierzyńską. Już teraz wiemy, że do walki nie dojdzie, z powodu aresztowania tej drugiej zawodniczki. Przyczynę całego zajścia zdążyła już wyjaśnić ambasadorka Clout MMA, Lexy Chaplin.

None
01.03.2024 15:03 Stonoga zadzwonił na Roast przed Clout MMA 4! Nikt nie spodziewał się tych pytań

Podczas wspólnego roastu, w którym udział wzięli Lexy, Marianna, Goha i Linkimaster, niespodziewanie dołączył do nich Zbigniew Stonoga. Nie obyło się bez jego charakterystycznych pytań, skierowanych tym razem do Marianny Schreiber.

  • 1
  • 2