Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Wielki sukces Polaków, wywalczyli złoty medal. Co za dominacja w finałowym starciu
Bartosz Nawrocki 01.09.2024 11:33

Piotr Grudzień i Patryk Chojnowski

Co za czas dla polskich sportowców na igrzyskach w Paryżu! Ledwo rozpoczął się kolejny dzień zmagań w ramach Paralimpiady, a kibice z kraju nad Wisłą mają kolejne powody do zadowolenia. Tym razem ze swojej roli faworyta wywiązali się Piotr Grudzień i Patryk Chojnowski w deblu. Na tym jednak nie kończą się osiągnięcia Polaków.

Polacy idą jak burza na igrzyskach paralimpijskich

Trzeba przyznać, że polscy paralimpijczycy wyśmienicie reprezentują nasz kraj na igrzyskach w Paryżu. Niedawno rozpoczęły się zmagania, a już teraz medale przybywają w zastraszającym tempie. Na koncie Polaków są chociażby dwa złota naszego pływaka, Kamila Otowskiego. Ponadto brązowe medale zdobyli tenisiści stołowi -  duet Karolina Pęk i Piotr Grudzień w grze mieszanej (XD17) oraz Karolina Pęk i Natalia Partyka w grze podwójnej (WD20). Mistrzostwo paralimpijskie zdobyłą także Róża Kozakowska w rzucie maczugą, jednak z powodu protestu złożonego przez Brazylię odebrano jej ten tytuł.

Hiszpanie ogłaszają to ws. Lewandowskiego, co za słowa o Polaku. Wskazują jedną rzecz Przykre, co znów spotkało Igę Świątek na korcie. Bolesny cios, widział to cały świat

Kolejny podwójny medalista igrzysk. I kolejne złoto!

Dziś przed południem w finale debla paratenisa stołowego (MD18) Polacy zmierzyli się z Chińczykami. Nasza kadra wystąpiła w składzie Piotr Grudzień/Patryk Chojnowski. Po wyrównanym pierwszym secie (13:11) przyszedł drugi, w którym to nasi paralimpijczycy zdominowali rywali. Wygrali tę partię 11:8, a za chwilę przypieczętowali swoje mistrzostwo. Po zdobyciu decydującego o losach meczu punktu na 11:7, Grudzień i Chojnowski mogli cieszyć się ze złotego medalu. To już 6 krążek paralimpijskiej reprezentacji Polski w Paryżu!

Tym samym Piotr Grudzień zdobył swój drugi medal na tych zawodach. Wczoraj nasz zawodnik zdobył go mikście z Karoliną Pęk. Jednocześnie jest to 6. krążek wywalczony w sumie przez Grudnia i Chojnowskiego na paralimpiadzie. Pierwszy z nich miał już złoto uzyskane w Londynie w grze drużynowej, srebro z Pekinu z gry pojedynczej, a także brązowe medale z Rio de Janeiro (gra pojedyncza i drużynowa). Z kolei Patryk Chojnowski był mistrzem olimpijskim w grze pojedynczej w Londynie i Tokio, wywalczył srebrne medale w stolicy Wielkiej Brytanii w grze drużynowej i w Rio de Janeiro w grze pojedynczej, i brąz w Brazylii w grze drużynowej.

ZOBACZ: Co za klasa Świątek, po tej akcji Rosjanka mogła tylko rozłożyć ręce. Polka zachwyciła świat

Polska pnie się w klasyfikacji medalowej

Polska reprezentacja paralimpijska znajduje się w pierwszej 20. klasyfikacji medalowej igrzysk w Paryżu. Teraz jednak, po już trzecim złotym medalu zawodnicy wspięli się z 16. na 13. pozycję w tym rankingu. W sumie na ich koncie jest już 6 krążków i ani myślą, by na tym poprzestać.