Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Niesamowite, co Polacy wyprawiają na igrzyskach. Kolejne medale w Paryżu
Krzysztof Górski
Krzysztof Górski 31.08.2024 21:47

Niesamowite, co Polacy wyprawiają na igrzyskach. Kolejne medale w Paryżu

Kamil Otowski

Mamy kolejny medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Paryżu. Kolejne złoto zdobył Kamil Otowski, który dwa dni temu z zdeklasował rywali na dystansie 100 m stylem grzbietowym w kategorii S1, a teraz wygrał na połowę krótszym dystansie. To już piąty krążek dla polskich sportowców podczas tej imprezy.

Kolejny medal Kamila Otowskiego

Dwa dni temu Kamil Otowski zdobył złoto w finałowym wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym w klasie S1, całkowicie deklasując zawodników z Ukrainy i Włoch. Polak zakończył wyścig z czasem 2:17:85, wyprzedzając o ponad 15 sekund swoich rywali. W sobotę nasz sportowiec wystąpił na o połowę krótszym dystansie i ponownie nie miał sobie równych.

Jest decyzja ws. złotego medalu dla Kozakowskiej. Klamka zapadła

Kolejny złoty medal dla Polski

Polak przystąpił do sobotniej rywalizacji w finale na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym, którą zakończył w czasie 1:07.95. Wyprzedził tym samym o niemal 6 sekund zdobywcę srebrnego medalu Francesco Battellę z Włoch. Na trzecim miejscu uplasował się natomiast Ukrainiec Anton Kol.

Niedługo później do rywalizacji w basenie przystąpił Jacek Czech, który rywalizował na tym samym dystansie, ale w kategorii S2. 48-latkowi niewiele zabrakło, ale niestety znalazł się tuż poza podium.

Medale Polaków na Paraolimpiadzie w Paryżu

Zobacz: Małysz nagle wypalił tak o swoim zięciu przed kamerami "Dzień Dobry TVN". Wymowne słowa

Medal zdobyty przez Kamila Otowskiego jest piątym, jaki polska reprezentacja zdobyła podczas imprezy w Paryżu. Dwa brązowe medale zdobyli również tenisiści stołowi -  duet Karolina Pęk i Piotr Grudzień w grze mieszanej (XD17) oraz Karolina Pęk i Natalia Partyka w grze podwójnej (WD20). Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień awansowali natomiast do finału gry podwójnej MD18.

Brązowy krążek w pchnięciu kulą zdobył również niesamowity Lech Stoltman. Jest to jego 800. medal w historii startów Polaków w letnich i zimowych igrzyskach paraolimpijskich.

medale

Złoto wygrała Róża Kozakowska, która w rzucie maczugą pobiła nawet rekord świata. Sukces ten został jednak przyćmiony przez kontrowersję zgłoszoną przez brazylijską drużynę, która złożyła protest przeciwko rozmiarowi poduszki pod głową polskiej zawodniczki. W konsekwencji Polka została zdyskwalifikowana.