Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Turniej Czterech Skoczni. Polacy dalej w formie, trójka w ścisłej czołówce
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 28.12.2022 17:53

Turniej Czterech Skoczni. Polacy dalej w formie, trójka w ścisłej czołówce

kubacki
Screen Eurosport

Startuje właśnie słynny Turniej Czterech Skoczni. Po kwalifikacjach do pierwszego konkursu, odbywającego się w niemieckim Oberstdorfie, chyba możemy być spokojni. Nasi skoczkowie kolejny raz w tym sezonie udowadniają doskonałą formę, a lider naszej reprezentacji - Dawid Kubacki - wysyła jasny sygnał innym zawodnikom, że to on jest absolutnym faworytem do końcowego triumfu.

Startuje Turniej Czterech Skoczni. Polacy w formie

Nasi po raz kolejny nie zawiedli. Biało-czerwoni w tym sezonie są w bardzo dobrej formie, co jedynie potwierdzili w kwalifikacjach do jutrzejszego, inauguracyjnego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Pierwsza odsłona tegorocznego turnieju ma miejsce w niemieckim Oberstdorfie. Cieszy niezła forma naszego dawnego mistrza, Kamila Stocha, który powoli wraca do dalekiego skakania.

Po dzisiejszych kwalifikacjach wiemy, że w jutrzejszym konkursie ujrzymy sześciu Polaków. Biało-czerwoni wystąpią jutro w składzie: Jan Habdas, Stefan Hula, Paweł Wąsek, Kamil Stoch, Piotr Żyła, oraz Dawid Kubacki.

Kapitalnie zaprezentowała się nasza czołowa trójka. Kamil Stoch zakończył dzisiejsze kwalifikacje na szóstym miejscu, Piotr Żyła był piąty. Aktualny lider kwalifikacji generalnej Pucharu Świata, Dawid Kubacki zajął drugie miejsce. Wygrał Halvor Egner Granerud.

Turniej Czterech Skoczni

Na podstawie wyników dzisiejszych eliminacji w jutrzejszym konkursie właściwym zostanie utworzonych 25 par zawodników, którzy w pierwszej serii konkursowej będą rywalizować między sobą o awans do finału. W drugiej rundzie wystąpi 25 zwycięzców par KO oraz pięciu najwyżej sklasyfikowanych zawodników spośród wszystkich przegranych.

Polacy znają smak zwycięstwa w słynnym TCS. Kamil Stoch wygrywał cały konkurs w 2017, 2018 oraz 2021 roku. Dawid Kubacki z kolei triumfował w 2020.

Artykuły polecane przez Goniec.pl: