Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Trzy lata temu walczył o życie na boisku. Dziś Eriksen wrócił na Euro w cudownym stylu
Bartosz Nawrocki 16.06.2024 19:04

Christian Eriksen

Emocji na EURO 2024 ciąg dalszy. O 18:00 rozpoczęło się spotkanie grupy C, w którym wzięły udział reprezentacje Danii i Słowenii. W 17. minucie Duńczycy wyszli na prowadzenie, a dla autora bramki było to wyjątkowe wydarzenie po tragicznych wydarzeniach sprzed trzech lat

Trzy lata temu kibice na całym świecie wstrzymali oddech

Jest EURO 2020, rozgrywane w 2021 roku. Dania mierzy się z Finlandią. Nagle na murawę, bez kontaktu z rywalem runął Christian Eriksen. Kilkanaście minut zawodnicy i lekarze walczyli tak naprawdę o życie swojego najlepszego piłkarza, ponieważ, jak się okazało, doznał zawału serca. Wielu myślało, że to koniec kariery dla pomocnika. Ten jednak zaskoczył cały świat i wrócił do gry w piłkę na początku 2022 roku. Duńczykowi wszczepiono kardiowerter-defibrylator, który stymuluje pracę jego serca. Niestety przez zapisy w regulaminie Serie A (Eriksen grał wówczas w Interze Mediolan), które zakazują gry zawodnikom posiadającym to urządzenie, musiał zmienić barwy. Ostatecznie wylądował w Brentford, a latem przeniósł się do Manchesteru United.

Euro 2024. Polscy kibice nie wytrzymali po meczu. Ostro ocenili brak Lewandowskiego Niepokojące informacje o polskim piłkarzu. Wszystko ujawnił tuż po meczu

Pierwszy występ i pierwsze trafienie Eriksena na EURO po feralnych wydarzeniach

W 17. minucie Christian Eriksen wyprowadził Danię na prowadzenie w meczu ze Słowenią. Zespół Kaspera Hjulmanda bardzo szybko rozegrał wyrzut z autu, po którym pomocnik zdobył bardzo sentymentalną bramkę. Stało się to w pierwszym jego występie po dramatycznych wydarzeniach na mistrzostwach Europy.

Kolejne mecze EURO 2024

Dziś na kibiców czeka jeszcze jeden mecz EURO 2024. O 21:00 Anglia podejmie Serbię, w ramach drugiego ze starć w grupie C. Z kolei jutro dojdzie do pojedynku Ukrainy z Rumunią, Belgii ze Słowacją oraz najbardziej nas interesującego spotkania Francji z Austrią. Ten ostatni mecz będzie ważny, w kontekście porażki reprezentacji Polski z Holandią i układu tabeli.