Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Pokazali, co zrobili polscy kibice na meczu. Po mistrzowsku ośmieszyli Holendrów
Michał Pokorski
Michał Pokorski 16.06.2024 17:13

reprezentacja Polski

Podczas meczu reprezentacji Polski z Holandią w ramach Euro 2024, nasi kibice przejęli stadion w Hamburgu. Kapitalny doping dla Biało-Czerwonych słychać było na całym obiekcie, co nie umknęło uwadze realizatorom transmisji. Piękne sceny na mistrzostwach Europy w Niemczech.

Polska - Holandia

Reprezentacja Polski przeżywała trudne chwile na samym początku meczu. Holendrzy zdominowali naszych, oddali kilka strzałów, ale poradziła sobie z nimi nasza obrona. W 16. minucie po niepewnej interwencji Holendra, Biało-Czerwoni wykonywali rzut rożny. Piotr Zieliński precyzyjnie dośrodkował w pole karne i akcję wykończył Adam Buksa. Napastnik Polaków wyszedł na “drugie piętro” i skierował piłkę do siatki. Polska prowadziła w Hamburgu 1:0.

Wynik utrzymał się do 29. minuty, kiedy to piłkę do naszej siatki skierował Gakpo (1:1). Bohaterami transmisji zostali polscy kibice, którzy nie zawiedli również w Hamburgu. Zachowanie naszej publiki nie umknęło uwadze realizatorów.

Wojciech Szczęsny show. Polak będzie się śnił Holendrom po nocach

Polscy kibice bohaterami w Hamburgu

W niedzielne popołudnie na trybunach stadionu w Hamburgu zasiadło ponad 50 tysięcy widzów. Spotkanie Polska - Holandia cieszyło się ogromnym zainteresowaniem z obu stron. Niemieckie miasto wypełniły pomarańczowe oraz biało-czerwone barwy.

Podczas spotkania na arenie Euro 2024 dominowali Polacy. Nasi kibice w kapitalny sposób dopingowali reprezentację, czuliśmy się jak “u siebie”. Nie umknęło to uwadze realizatorów, którzy w pewnym momencie wyłapali polski transparent:

Prześmiewczy baner nawiązywał do popisowych “dań” kuchni obu państw. Kibice wprost pokazali, kto okaże się górą w dzisiejszym meczu.

“Jesteśmy dumni z bycia Polakami” - pisali użytkownicy na platformie X.

Trwa Euro 2024

Trwa trzeci dzień Euro 2024. Spotkania rozpoczęło starcie Polaków z Holendrami. Kolejnym meczem o godzinie 18:00 będzie pojedynek Słoweńców z Duńczykami. Dzień zakończy rywalizacja Anglii z Serbią w ramach rozgrywek grupy C.