Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Wojciech Szczęsny show. Polak będzie się śnił Holendrom po nocach
Michał Pokorski 16.06.2024 15:47

Wojciech Szczęsny show. Polak będzie się śnił Holendrom po nocach

Wojciech Szczęsny

Fenomenalne parady Wojciecha Szczęsnego wielokrotnie ratowały Polaków przed stratą bramki w pierwszej połowie. O kapitalnych interwencjach naszego bramkarza już rozpisują się światowe media.

Polska gra z Holandią na Euro 2024

Reprezentacja Polski przeżywała trudne chwile na samym początku meczu. Holendrzy zdominowali naszych, oddali kilka strzałów, ale poradziła sobie z nimi nasza obrona.

W 16. minucie po niepewnej interwencji Holendra, Biało-Czerwoni wykonywali rzut rożny. Piotr Zieliński precyzyjnie dośrodkował w pole karne i akcję wykończył Adam Buksa. Napastnik Polaków wyszedł na “drugie piętro” i skierował piłkę do siatki. Polska prowadziła w Hamburgu 1:0. Wynik utrzymał się do 29. minuty, kiedy to piłkę do naszej siatki skierował Gakpo (1:1). Zdecydowanym bohaterem Biało-Czerwonych został jednak Wojciech Szczęsny.

Była 16 minuta, gdy Polacy zszokowali świat. Tak padł nasz pierwszy gol na Euro

Wojciech Szczęsny show na Euro 2024

Polski bramkarz kapitalnie spisywał się w pierwszej połowie meczu Euro 2024. Już w drugiej minucie obronił strzał Holendrów na krótki słupek. Kolejne interwencje Szczęsnego to prawdziwa "bramkarska poezja".

W 20. minucie 34-latek popisał się fenomenalną paradą przy strzale po rzucie rożnym. Wojtek świetnie wyczuł intencje strzelca i sparował piłkę na słupek. Do końca pierwszej połowy nasz bramkarz zaliczył jeszcze kilka innych, nieprawdopodobnych obron. Bez wątpienia, Wojciech Szczęsny zasłużył na miano jednego z bohaterów pierwszej połowy Biało-Czerwonych.