Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Kolejne problemy TVP Sport, tego się nie spodziewali. Kibice byli wściekli
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 16.06.2024 15:22

Kolejne problemy TVP Sport, tego się nie spodziewali. Kibice byli wściekli

reprezentacja Polski
Fot. East News/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER; KAPiF

Nastał dzień dzisiejszy, czyli dzień inauguracji EURO 2024 przez reprezentację Polski. Podopieczni Michała Probierza rozgrywa dziś spotkanie z faworyzowaną Holandią na Volksparkstadion w Hamburgu. Niestety, tuż przed rozpoczęciem meczu kibice musieli zmagać się z problemem ze strony strony internetowej i aplikacji TVP Sport.

Skład reprezentacji Polski na pierwszy mecz EURO 2024 z Holandią

Na nieco ponad godzinę przed meczem reprezentacji Polski z Holandią kibice poznali wyjściową jedenastkę wybraną przez Michała Probierza. Jasne było, że od początku nie wystąpi Robert Lewandowski, który walczy o powrót po kontuzji mięśnia dwugłowego uda. Jak się okazało, szkoleniowiec posadził na ławce także Karola Świderskiego, który od kilku dni trenował już z całą drużyną. Od pierwszej minuty za to wyszli chociażby Taras Romanczuk czy chwalony za ostatnie spotkania Kacper Urbański. W ataku Probierz postawił natomiast na Adama Buksę.

Cały wyjściowy skład reprezentacji Polski na pierwszy mecz EURO 2024:

Wojciech Szczęsny - Jakub Kiwior, Jan Bednarek, Bartosz Salamon - Nicola Zalewski, Kacper Urbański, Taras Romanchuk, Piotr Zieliński, Przemysław Frankowski - Sebastian Szymański, Adam Buksa

Problemy TVP Sport tuż przed pierwszym gwizdkiem

Mecze reprezentacji Polski kibice mogą oglądać z każdego miejsca na świecie. Wystarczy, że mają zainstalowaną aplikację TVP Sport lub dostęp do strony www. Kiedy jednak kilkadziesiąt sekund dzieliło piłkarzy od rozpoczęcia spotkania, wtem transmisja online została wstrzymana. Przez kilka minut fani nie mieli możliwości obejrzeć transmisji w internecie, gdyż występował błąd serwera. 

ZOBACZ: Wspaniałe wieści na godziny przed kluczowym meczem. Holandia w tarapatach

Jakub Kwiatkowski zabrał głos. Doszło do ataku hakerskiego

Za pośrednictwem portalu X dyrektor TVP Sport, Jakub Kwiatkowski wydał komunikat w sprawie problemów z transmisją. Okazuje się, że miał miejsce atak hakerski z terytorium Polski. Jednocześnie oświadczył, że szybko problem został rozwiązany i usługi TVP wróciły do normy.

Następne mecze reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski rozegra drugi mecz na EURO 2024 z Austrią w piątek 21 czerwca o godz. 18:00. W ostatnim grupowym spotkaniu podopieczni Michała Probierza stoczą bój z zawsze silną kadrą Francji. Odbędzie się ono 25 czerwca o 18:00.