Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Co za słowa Probierza przed meczem z Holandią. Uchylił rąbka tajemnicy
Karol Osiński
Karol Osiński 16.06.2024 14:14

Co za słowa Probierza przed meczem z Holandią. Uchylił rąbka tajemnicy

Michał Probierz
Fot. Wojciech Olkusnik/East News

Michał Probierz udzielił wywiadu dla TVP Sport tuż przed meczem przeciwko Holandii. Selekcjoner jasno wyraził się na temat nastawienia całej drużyny i uchylił rąbka tajemnicy na temat ustalania składu na ten mecz.

Michał Probierz szczerze o słowach Cezarego Kuleszy

Na początku wywiadu Michał Probierz odpowiedział na pytanie dotyczące prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezarego Kuleszy, który zdradził, że na boisku na pewno nie zobaczymy nie tylko Roberta Lewandowskiego i Pawła Dawidowicza, ale także Karola Świderskiego. Selekcjoner zdradził, że na mecz z Holandią wystawił najmocniejszy możliwy skład.

Spokojnie podchodzę do meczu. Jesteśmy dobrze przygotowani i wierzę, że zagramy dobry mecz. Skład, który wystawiliśmy jest najsilniejszy na moment, w którym się znajdujemy. Mamy dobrych zmienników i to jest dla nas ważne, żebyśmy po meczu powiedzieli, że ten skład jest dobry - powiedział Michał Probierz.

Przykry obrazek na godziny przed meczem Polaków. Kibice będą wściekli

Michał Probierz uchylił rąbka tajemnicy nt. składu Polaków na mecz z Holandią

Najważniejszą informacją, na którą czekają wszyscy Polacy, jest skład, jakim Biało-Czerwoni wyjdą na mecz przeciwko Holandii. Selekcjoner nie zdradził, jakich piłkarzy wyśle w bój, jednak decyzja została już podjęta. Pewne jest, że Karol Świderski rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

Dla nas najważniejsze jest, żebyśmy zagrali normalnie, jak graliśmy wcześniej i się nie wycofali. Nie chcemy się tylko bronić. Albo się uda, albo nie. Od samego początku chcemy grać tak, jak się przygotowaliśmy. Samo ustawienie pokaże, że chcemy tak grać. To jest element gry. Chcemy powiedzieć, że każdy zataja skład. Holendrzy też nie podali swojego składu. Najważniejsze jest to, żebyśmy jako zespół prezentowali się dobrze i żebyśmy byli pewni siebie mentalnie od samego początku (…) Karol Świderski jest na ławce rezerwowych - dodał selekcjoner.

ZOBACZ TEŻ: Zostały godziny do meczu Polaków, a tu takie wieści. Probierz ogłosił ważną rzecz

O której zaczyna się mecz Polska - Holandia?

Mecz pomiędzy Polską a Holandią w ramach fazy grupowej Euro 2024 odbędzie się w niedzielę 16 czerwca o godz. 15:00. Spotkanie będzie można obejrzeć na antenach TVP1 oraz TVP Sport oraz online w platformie Canal+Online.