Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Polacy nagle zaczęli to robić pod stadionem w Hamburgu. Policjanci rozkładają ręce
Karol Osiński
Karol Osiński 16.06.2024 13:11

Polacy nagle zaczęli to robić pod stadionem w Hamburgu. Policjanci rozkładają ręce

Niemiecka policja (polscy kibice)
Fot. IMAGO/Bernd Feil/M.i.S./Imago Sport and News/East News; screen X@s_staszewski

Polscy kibice zameldowali się w Hamburgu i oczekują na pierwszy gwizdek meczu Biało-Czerwonych z Holandią. Na kilka godzin przed spotkaniem zarejestrowano zachowanie fanów znad Wisły po komunikacie niemieckiej policji. Nagranie obiegło media społecznościowe.

Euro 2024. Michał Probierz może napisać wspaniałą historię

Reprezentacja Polski ma przed sobą niezwykle trudne zadanie. W grupie D podczas Euro 2024 zmierzą się z Holandią, Austrią oraz Francją. Spotkanie otwarcia wywołuje nieprawdopodobnie wielkie emocje, ponieważ to ono może przesądzić o dalszym przebiegu Biało-Czerwonych na turnieju. Potencjalne zwycięstwo sprawi, że nawet remis z Austrią może przesądzić o awansie.

Wielka szansa stoi również przed selekcjonerem Michałem Probierzem. Selekcjoner reprezentacji Polski poprowadził tę drużynę w ośmiu meczach i nie przegrał żadnego. W przypadku zwycięstwa nad Holandią będzie pierwszym trenerem od czasów Ryszarda Kuleszy, któremu uda się dokonać tego wyczynu. Ostatni triumf Polaków nad Oranje miał miejsce 2 maja 1979 roku!

Zostały godziny do meczu Polaków, a tu takie wieści. Probierz ogłosił ważną rzecz

Polscy kibice rozgrzewają atmosferę przed meczem z Holandią

Spotkanie w Hamburgu odbędzie się w niedzielę 16 czerwca o godz. 15:00 a fani znad Wisły dotarli tam już o wiele wcześniej. W mediach społecznościowych publikują mnóstwo nagrań, na których widać, jak gorąca atmosfera panuje przed meczem Polska - Holandia. Piszą o tym holenderskie media, które nie ukrywają obaw przed polskimi kibicami.

Mimo tego to fani Oranje mają stanowić większość na trybunach Volksparkstadion. Zdaniem dziennikarzy “De Telegraaf” drużynie Ronalda Koemana z trybun kibicować będzie nawet 30 tys. Holendrów. Niemiecka policja zalicza spotkanie Biało-Czerwonych z Holandią do grona “podwyższonego ryzyka”

ZOBACZ TEŻ: Przykry obrazek na godziny przed meczem Polaków. Kibice będą wściekli

Polscy kibice zakpili z niemieckiej policji

Fani z Polski oczekują pod stadionem na mecz już od rana i zdążyli dać się we znaki policji w Hamburgu. Redaktor naczelny TVP Sport, Sebastian Staszewski jest obecny w Hamburgu i zarejestrował moment, w którym kibice znad Wisły zakpili z komunikatu przekazanego przez funkcjonariuszy. Tuż po jego ogłoszeniu zaczęli skakać skandując: “Kto nie skacze, ten z policji!". Nagranie stało się hitem w mediach społecznościowych.

Niemieccy policjanci lekko zaskoczeni dlaczego polscy kibice z taką radością zareagowali na ich odtwarzany z radiowozu komunikat - napisał dziennikarz.