Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Szymon Marciniak pominięty przy okazji ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. Polak z "nagrodą pocieszenia"
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 16.04.2024 14:19

Szymon Marciniak pominięty przy okazji ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. Polak z "nagrodą pocieszenia"

Szymon Marciniak
Fot. East News/IMAGO/www.imagephotoagency.it/Imago Sport and News

Najbliższe 2,5 miesiąca będą pełne elektryzujących starć piłkarskich. Jak się okazuje, sędzia Szymon Marciniak nie posędziuje prawdopodobnie żadnego ze zbliżających się ćwierćfinałowych meczów Ligi Mistrzów. Wbrew pozorom to nie oznacza niczego złego, a wręcz przeciwnie, bo przed polskim arbitrem czekają niemniej ciekawe wyzwania.

Najlepszy czas w karierze Szymona Marciniaka. Chwalił go legendarny sędzia

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że Szymon Marciniak nie poprowadzi żadnego ze spotkań w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia. Nie oznacza to jednak w żaden sposób degradacji polskiego arbitra przez UEFA. 

Przykładami na to, że płocczanin cieszy się ogromnym zaufaniem związku są chociażby powierzenie mu sędziowania ostatniego finału Ligi Mistrzów, pomiędzy Manchesterem City a Interem Mediolan, a przede wszystkim nadzór nad finałem Mistrzostw Świata 2022 w Katarze, w którym zmierzyły się reprezentacje Argentyny i Francji

Po mundialowym spotkaniu chwalił go sam Pierluigi Collina, który uchodzi za jednego z najlepszych, jak nie najlepszego sędziego w historii futbolu.

Szymon Marciniak był dzisiaj silniejszy od technologii, podejmował nieprawdopodobnie trafne decyzje. Dzisiaj Marciniak jest drugim najważniejszym Polakiem po papieżu - powiedział Collina, który zadzwonił do Zbigniewa Bońka na antenie “Prawdy Futbolu”

 

Boniek apeluje do Probierza. "Musisz się nad jedną rzeczą zastanowić" Kłopoty Nicoli Zalewskiego. "Jego przyszłość nie rysuje się zbyt kolorowo"

Marciniak nie posędziuje w ćwierćfinałach Ligi Mistrzów

W tym tygodniu czekają nas rewanżowe spotkania w Lidze Mistrzów. Jak się okazuje, Szymon Marciniak nie posędziuje żadnego z tych meczów. Taką decyzję podjęła UEFA, która wyznaczyła Polaka do nadzorowania starcia w Lidze Europy, pomiędzy Milanem a Romą. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Rzymian, zatem nic nie jest jeszcze przesądzone i emocji w rewanżu może być wiele. To oznacza także więcej pracy dla Marciniaka, który będzie miał okazję do ponownego pokazania swojego sędziowskiego kunsztu.

ZOBACZ: Chwile grozy w meczu z udziałem Polaka. Nieoficjalne decyzje władz ligi

To jednak nie wiąże się z końcem udziału polskiego arbitra w rozgrywkach LM. 43-latek może wrócić na fazę półfinałową. Warunkiem jest jednak poprawny występ w ćwierćfinale LE.

Szymon Marciniak posędziuje mecz otwarcia EURO 2024? Sensacyjne doniesienia

Ostatnie doniesienia wskazują na to, że Szymon Marciniak jest głównym faworytem do sędziowania meczu otwarcia EURO 2024, pomiędzy Niemcami a Szkocją. Takie informacje podał Rafał Rostkowski z TVP Sport. Nazwiska arbitrów, którzy będą mieli okazję nadzorować spotkania mistrzostw Europy zostaną oficjalnie podane pod koniec kwietnia. Inauguracja turnieju odbędzie się 14 czerwca.