Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Chwile grozy w meczu z udziałem Polaka. Nieoficjalne decyzje władz ligi
Filip Wilkiewicz 15.04.2024 23:10

Chwile grozy w meczu z udziałem Polaka. Nieoficjalne decyzje władz ligi

Mecz Udinese z AS Roma

Niedzielny mecz między Udinese a Romą został przerwany w 72 minucie gry. Zawodnik gości, Evan Ndicka upadł na murawę z powodu kłopotów z sercem i natychmiast został przetransportowany do szpitala. Jego stan zdrowia uległ poprawie, a władze ligi planują ogłosić datę dokończenia przerwanej rywalizacji.

Groźny incydent w niedzielnym meczu

Udinese podjęło na własnym obiekcie zespół AS Romy w ramach 32 kolejki Serie A. W wyjściowym składzie drużyny z Rzymu wyszedł Nicola Zalewski. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 23 minucie, gdy Roberto Pereyra wykorzystał błąd defensywy gości i zdobył swoją trzecią bramkę w tym sezonie. “Giallorossi” długo szukali swojej okazji do odrobienia straty i zdołali wyrównać w 64 minucie po trafieniu Romelu Lukaku.

W 72 minucie gry doszło do przykrego incydentu, kiedy Evan Ndicka upadł na murawę stadionu w Udine. Iworyjczyk złapał się za klatkę piersiową i według nieoficjalnych informacji, u zawodnika Romy doszło do chwilowego zatrzymania akcji serca. Ndicka został zniesiony z boiska i przetransportowany do szpitala, a mecz został przerwany.

Piłkarz padł na murawę, trzymając się za serce. Mecz został anulowany

Stan zdrowia piłkarza Romy

Piłkarz Romy został natychmiast przebadany w szpitalu, gdzie lekarze ocenili stan zagrożenia jego zdrowia. Pierwszy wynik EKG nie napawał optymizmem, przez co Ndicka został przebadany pod kątem zawału serca. Na całe szczęście, kolejne badania zweryfikowały, że życiu Iworyjczyka nie zagraża bezpośrednie niebezpieczeństwo.

Zawodnik spędził całą noc w szpitalu, gdzie został na obserwacji. Obrońca Romy został odwiedzony przez kolegów z drużyny, a w poniedziałek opuścił szpital i wrócił do Rzymu. Klub udzielał informacji na bieżąco i uspokajał zaniepokojonych kibiców, poprzez wpisy w mediach społecznościowych.

Zespół odwiedził Ndickę w szpitalu. Evan czuje się lepiej i jest w dobrym nastroju. W szpitalu pozostanie na obserwacji w celu przeprowadzenia badań. Forza, Evan!

Informacje z włoskich mediów

Klub z Rzymu opublikował oficjalne oświadczenie, w którym podziękowano drużynie Udinese, organizatorom spotkania i medykom za sprawną akcję ratunkową i odpowiedzialną postawę w trudnej sytuacji.

AS Roma chciałaby podziękować za wielki profesjonalizm i pomoc ze strony Udinese
sędziemu Pairetto, publiczności obecnej na stadionie oraz personelowi medycznemu i medycznemu szpitala Santa Maria della Misericordia.

Wszyscy razem, w tych niespokojnych i pełnych obaw minutach, zademonstrowaliśmy wartości sportu i postawiliśmy ochronę życia na pierwszym miejscu.

Mecz nie został rozstrzygnięty, a władze ligi planują wznowić rywalizację w wolnym terminie. Zdaniem włoskich mediów, działacze z włoskiego związku podjęli nieoficjalną decyzję o rozegraniu spotkania między 13 a 17 maja. Sezon w Serie A kończy się 26 maja.