Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Ewa Pajor dołączy do giganta. Prawdziwa bomba transferowa
Karol Osiński
Karol Osiński 15.04.2024 15:35

Ewa Pajor dołączy do giganta. Prawdziwa bomba transferowa

Ewa Pajor
Fot. Rex Features/East News

Ewa Pajor wkrótce może zmienić klub. Według wieści przekazywanych przez serwis WAZ-Sport reprezentantka Polski opuści szeregi VFL Wolfsburg i dołączy do giganta. Sprawa jest już na ostatniej prostej. To będzie prawdziwy hit!

Ewa Pajor zmieni klub

W ostatnich tygodniach wiele mówiło się o potencjalnym transferze Ewy Pajor. Najlepsza polska piłkarka była przymierzana do największych kobiecych klubów, a jednym z najbardziej prawdopodobnych kierunków była Wielka Brytania.

Media w Niemczech i Anglii pisały, że największe zainteresowanie usługami polskiej zawodniczki wykazuje Manchester United. Tymczasem okazuje się, że urodzona w Uniejowie 27-latka obierze inny kierunek.

Triumf Magdy Linette we Francji. Awansowała do kolejnej rundy

Media: Ewa Pajor dołączy do FC Barcelona

Według doniesień niemieckiego serwisu WAZ-Sport Ewa Pajor od nowego sezonu występować będzie w FC Barcelona. Polka nie tylko ma być zainteresowana dołączeniem do nowego zespołu, ale zdaniem dziennikarzy podpisała już kontrakt z Dumą Katalonii.

Przeprowadzka polskiej piłkarki ma zostać sfinalizowana wraz z końcem bieżącej kampanii. Wszystko wskazuje na to, że będzie to najdroższy transfer w historii niemieckiej kobiecej piłki nożnej. Blaugrana ma zapłacić Vfl Wolfsburg 500 tys. euro, a kontrakt piłkarki będzie obowiązywał do 30 czerwca 2027 roku. Na jego mocy zarobi 500 tys. euro rocznie.

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje 45-letni były mistrz boksu. W przeszłości toczył boje z Polakami

Kariera Ewy Pajor

Ewa Pajor rozpoczynała grę w piłkę nożną jako zawodniczka Orlęt Wielenin, w których występowała w latach 2004-2009. Stamtąd przeniosła się do Medyka Konin, gdzie przebiła się na szczebel seniorski i w 60 meczach strzeliła 64 bramki. Tam wypatrzyli ją skauci Vfl Wolfsburg i zaproponowano jej kontrakt, który podpisała w 2015 roku.

W niemieckich barwach wystąpiła w 91 spotkaniach, strzelając 74 gole. Od 2013 roku jest reprezentantką Polski. Dotychczas przywdziewała narodowe barwy 75 razy i strzeliła 59 bramek