Sport.Goniec.pl > Tenis > Triumf Magdy Linette we Francji. Awansowała do kolejnej rundy
Karol Osiński
Karol Osiński 15.04.2024 14:56

Triumf Magdy Linette we Francji. Awansowała do kolejnej rundy

Magda Linette

Magda Linette pokonała Francuzkę Elsę Jacquemot w pierwszej rundzie turnieju WTA we francuskim Rouen. Po pierwszym zaciętym secie nastąpiła absolutna dominacja ze strony Polki. O tym starciu będzie głośno przez długi czas.

Magda Linette przełamała złą passę

Poprzednie turnieje nie były łaskawe dla 60. tenisistki rankingu WTA. Magda Linette bardzo wcześnie odpadała z zawodów, w których brała udział i aż w trzech już w pierwsze rundzie. Mowa o turniejach w Dubaju, Indian Wells oraz Miami. Dopiero w Charleston udało jej się dotrzeć do trzeciej rundy, jednak tam została pokonana przez wyżej notowaną Jessicę Pegulę.

Teraz 32-latka w znakomitym stylu rozpoczęła rywalizację we francuskim Rouen. Polka była lepsza od reprezentantki gospodarzy Elsy Jacquemont, choć w pierwszym secie sprawiła jej nie lada kłopot. To był prawdziwy “koncert przełamań”.

Nie żyje 45-letni były mistrz boksu. W przeszłości toczył boje z Polakami

Sukces i awans Magdy Linette w Rouen

Pierwsze cztery gemy meczu pokazały, że to będzie wyrównana rywalizacja. W trzecim i czwartym zawodniczki doprowadziły do kilku stanów równowagi oraz break pointów, jednak broniły swoich podań. Dopiero w piątym 20-latka przełamała Polkę, lecz ta nie została jej obojętna i wygrała jej serwis, doprowadzając do wyrównania. Chwilę później drugi raz przełamała rywalkę i tablica wyników pokazywała już 5:3. To nie był koniec emocji, ponieważ Francuzka nie pozwoliła Polce zakończyć seta jej podaniem i po chwili był już remis. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 7:5 dla Magdy Linette.

Drugi set zdecydowanie różnił się od pierwszego. Polka bardzo szybko zaznaczyła swoją dominację, przełamując rywalkę już w drugim gemie. W trzecim Francuzka doprowadziła aż do czterech break-pointów, lecz 32-latka z Poznania nie dała się pokonać i utrzymała swój serwis. Tego samego nie umiała zrobić Francuzka i po kilkunastu minutach przegrywała już 5:0. Finalnie Magda Linette wygrała drugiego seta i 6:1, a w konsekwencji cały mecz.

Magda Linette wkrótce pozna kolejną rywalkę

We wtorek 16 kwietnia Magda Linette pozna rywalkę w drugiej rundzie. Będzie nią zwyciężczyni pojedynku pomiędzy Serbką Nataliją Stevanobić a Rosjanką Anną Blinkową. Za faworytkę uchodzi ta druga. Początek spotkania zaplanowany został na godz. 11:00.