Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Nie żyje 45-letni były mistrz boksu. W przeszłości toczył boje z Polakami
Karol Osiński
Karol Osiński 15.04.2024 14:35

Nie żyje 45-letni były mistrz boksu. W przeszłości toczył boje z Polakami

Znicz grobowy
Fot. GoranH/pixabay.com

Nie żyje były mistrz Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Narodów w wadze superlekkiej Willie Limond. W swojej karierze walczył m.in. z dwoma Polakami. Zmarł w wieku 45 lat. Podano, co wydarzyło się tuż przed jego śmiercią.

Nie żyje Willie Limond

O śmierci byłego pięściarza poinformował jego syn, Jake w poniedziałek 15 kwietnia o poranku. “Walczył przez prawie 10 dni. Wojownik” - napisał. Przed śmiercią Limond trafił do szpitala z powodu podejrzenia ataku padaczki podczas jazdy samochodem. 

Warto podkreślić, że 3 maja Brytyjczyk miał ponownie wejść do ringu, by stoczyć walkę z Joe'em Lawsem. Jego niedoszły przeciwnik nie ukrywa szoku w związku z niefortunnymi okolicznościami.

Jestem całkowicie zdruzgotany. Willie chciał po prostu zapewnić swojej rodzinie lepsze życie - napisał.

Żona Andrzeja Wrony nagle przerwała wywiad. Niebywałe sceny

Kariera Williego Limonda

Willie Limond w swojej karierze stoczył 48 zawodowych walk, z których wygrał aż 42, notując 13 nokautów. Zawodowo wychodził do ringu w latach 1999 - 2013, jednak po 2016 roku stoczył jedynie trzy walki. 

Jeszcze przed rozpoczęciem kariery bokserskiej, występował w drużynie piłkarskiej Albion Rovers, jednak zanotował w jej barwach tylko pięć meczów. Jako bokser pięciokrotnie sięgał po tytuł mistrza wag: superpiórkowej, piórkowej i lekkiej. Na swoim koncie miał również tytuł Wspólnoty Narodów w wadze półśredniej, IBO Inter-Continental w wadze lekkiej oraz WBU w wadze lekkiej.

ZOBACZ TEŻ: Świątek nawiązała współpracę z uwielbianą marką. Polka pierwsza na świecie

Willie Limond walczył z dwoma Polakami

Podczas swojej długiej kariery bokserskiej Willie Limond walczył z dwoma Polakami. Pierwszym był Dariusz Snarski, z którym wygrał przez nokaut w pierwszej rundzie w 2003 roku. Z kolei w 2011 pokonał na punkty Arkadiusza Małka.

Sześciokrotnie stawał do walki o tytuł mistrza świata, jednak czterokrotnie kapitulował. Jedną z jego najgłośniejszych walk w karierze była ta z Amirem Khanem o pas Wspólnoty Narodów w 2007 roku, jednak przegrał ją przed czasem. 

Tagi: boks Nie żyje