Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Piłkarz padł na murawę, trzymając się za serce. Mecz został anulowany
Karol Osiński
Karol Osiński 15.04.2024 09:44

Piłkarz padł na murawę, trzymając się za serce. Mecz został anulowany

Evan Ndicka
Fot. TIZIANA FABI/AFP/East News

Podczas spotkania Udinese - AS Roma doszło do niepokojących scen. Zawodnik drużyny gości, Evan Ndicka upadł na murawę, trzymając się za klatkę piersiową. Służby medyczne natychmiast zareagowały, a piłkarz opuścił boisko na noszach i został przetransportowany do szpitala. Arbiter anulował pozostałą część spotkania. Podano najnowsze wieści w sprawie stanu zdrowia piłkarza.

Evan Ndicka upadł na murawę, trzymając się za klatkę piersiową

Do zaistniałych okoliczności doszło w 71. minucie meczu, kiedy tablica wyników pokazywała 1:1. AS Roma rozpoczynała akcję od defensywy i w tej chwili nieposiadający futbolówki przy nodze Evan Ndicka upadł na murawę, trzymając się za klatkę piersiową z wyraźnym grymasem bólu na twarzy.

Koledzy z zespołu oraz rywale zauważyli, że z zawodnikiem jest coś nie tak, więc natychmiastowo ruszyli mu z pomocą oraz poprosili o wezwanie medyków. Ci ruszyli na murawę z defibrylatorem i udzielili wsparcia piłkarzowi.

Nie żyje polska arcymistrzyni szachowa. Miała 45 lat

Sędzia anulował dalszą część spotkania

Po chwili Evan Ndicka został zdjęty z boiska na noszach, jednak co najważniejsze, był przytomny i trzymał uniesiony w górę kciuk. Zebrani na trybunach stadionu w Udine kibice wstali, oklaskując zawodnika. 

Razem z medykami i reprezentantem WKS do szatni udali się trener AS Roma, Daniele De Rossi oraz kapitan zespołu Gianluca Mancini. Piłkarz został przewieziony do szpitala z podejrzeniem zawału serca. Arbiter anulował dalszy ciąg meczu

ZOBACZ TEŻ: Historyczna chwila. Bayer Leverkusen mistrzem Niemiec po raz pierwszy

Najnowsze wieści ws. stanu zdrowia Evana Ndicki

Niedługo po zakończeniu meczu Evan Ndicka przeszedł badania w szpitalu w Udine. Lekarze wykluczyli zawał serca i poinformowali, że piłkarz czuje się zdecydowanie lepiej, jednak zdecydowali o przetrzymaniu go w placówce na obserwacji. AS Roma wydała oświadczenie w tej sprawie.

Zespół odwiedził Ndickę w szpitalu. Evan czuje się lepiej i jest w dobrym nastroju. W szpitalu pozostanie na obserwacji w celu przeprowadzenia badań