Sport.Goniec.pl > Tenis > Siostra Huberta Hurkacza od lat towarzyszy mu na turniejach. Mało kto wie, czym się zajmuje
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 08.07.2024 13:19

Siostra Huberta Hurkacza od lat towarzyszy mu na turniejach. Mało kto wie, czym się zajmuje

Nika i Hubert Hurkacz
Fot. KAPiF; screen Instagram/@hubihurkacz

Hubert Hurkacz zakończył swój udział na tegorocznym Wimbledonie na etapie 2. rundy. Powód był jednak oczywisty, ponieważ wrocławianinowi przydarzyła się kontuzja. Okazuje się, że w rodzinie tenisisty wyrasta poważna kandydatka do gry na profesjonalnym poziomie.

Wielki pech Huberta Hurkacza na Wimbledonie

Hubert Hurkacz rozprawił się na początku swojej przygody z Wimbledonem z Radu Albotem w czterech setach. W drugiej rundzie londyńskiego turnieju zmierzył się z Arthurem Filsem, który od początku nie ułatwiał gry Polakowi. Właśnie trwał czwarty set, a wrocławianin musiał odrabiać straty do rywala. Przy stanie 8:7 i piłce setowej, 27-latek doznał kontuzji kolana. Po opatrzeniu przez fizjoterapeutę Polak wrócił jeszcze do gry, ale po chwili skreczował. Ból okazał się zbyt silny, by Hurkacz mógł kontynuować grę.

Kilka godzin po feralnych wydarzeniach głos zabrał sam tenisista. W swoich social media poinformował o tym, że musi dojść do siebie oraz poddać się testom medycznym już w Polsce. Jednocześnie zapowiedział, że najnowsze wieści w sprawie urazu będą przekazywane kibicom na bieżąco.

Po tym, jak doznałem dzisiaj kontuzji kolana na Wimbledonie, pierwsze badania lekarskie są już za mną. Będę teraz potrzebował trochę czasu, żeby dojść do siebie i zrobić dalsze testy medyczne już w domu w Polsce. Mój zespół i ja przekażemy bardziej szczegółowe informacje tak szybko, jak to możliwe. Dziękuję wszystkim za wsparcie - napisał Hubert Hurkacz w mediach społecznościowych

Dantejskie sceny tuż po meczu Turcji z Holandią. Wielu zatrzymanych Iga Świątek wskazała przyczynę porażki w Wimbledonie. "Nie powinnam tego robić"

To ona towarzyszy Hubertowi Hurkaczowi. Dziewczyna może pójść w jego ślady

Hubert Hurkacz jest synem matki, która również grała w tenisa i to z sukcesami. Zofia Maliszewska-Hurkacz jest złotą medalistką mistrzostw Polski w deblu do lat 18. Swoją pasją zaraziła jednak nie tylko syna, ale i córkę Nikę. 

Siostra towarzyszy swojemu bratu w trakcie turniejów tenisowych. U boku Huberta Hurkacza pojawiła się chociażby w czerwcu 2022 roku. Wtedy to, podczas ATP 500 w Halle była obecna na trybunach razem ze sztabem szkoleniowym swojego brata. Pozowała z nim również do wspólnego zdjęcia. Natychmiast pojawiły się pytania, kim jest ta dziewczyna. Okazało się jednak, że jest to siostra tenisisty.

Rodzeństwo ma ze sobą bardzo dobre relacje. W rozmowie z “Super Expressem” o ich stosunkach i roli Niki Hurkacz w karierze brata opowiedział ojciec swoich dzieci, Krzysztof Hurkacz.

Jest obecna na wielu turniejach. Ona przypomina mu to, że ma rodzinę również ze sobą, a nie tylko przed telewizorem. Mają ze sobą świetne relacje. Są bardzo dobrym rodzeństwem i bardzo dbają o siebie wzajemnie. Nika jest takim przypomnieniem dzieciństwa dla Huberta. To dla niego pomoc mentalna, ale również maskotka zespołu

ZOBACZ: Włosi uderzają w Szymona Marciniaka. A szanse Polaka rosną

Nika Hurkacz idzie w ślady brata. Na koncie ma już sukcesy

Nika Hurkacz ma 17 lat, a już powoli idzie w ślady swojego starszego brata. W marcu tego roku dziewczyna zdołała wygrać halowe mistrzostwa Dolnego Śląska juniorów. Niedawno sięgnęła także po brąz mistrzostw Polski do lat 18. Siostra Huberta Hurkacza ma również za sobą debiut na szczeblu seniorskim. W Kozerkach zagrała swój pierwszy zawodowy mecz, w którym wygrała. W eliminacjach do turnieju ITF W15 zwyciężyła z Julią Daroszewską 6:1, 6:1. W drugiej rundzie stoczy pojedynek z Abigail Amos (1320. WTA).