Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Dantejskie sceny tuż po meczu Turcji z Holandią. Wielu zatrzymanych
Michał Pokorski 07.07.2024 12:17

Dantejskie sceny tuż po meczu Turcji z Holandią. Wielu zatrzymanych

Turcja - Holandia

Po spotkaniu Turcji z Holandią w ramach Euro 2024 doszło do zamieszek. W strefie kibica w Berlinie kibice obu reprezentacji pobili się. Interweniowała policja, doszło do wielu zatrzymań na ulicach. Dantejskie sceny w stolicy Niemiec.

Turcja przegrała z Holandią w ćwierćfinale Euro 2024

Reprezentacja Turcji po wyeliminowaniu Austriaków, zmierzyła się z Holandią. Oranje byli faworytami spotkania, ale od 35. minuty przegrywali po trafieniu Sameta Akaydina (0:1).

W drugiej połowie Holendrzy ruszyli do szaleńczego ataku i w 70. minucie meczu Stefan de Vrij doprowadził do remisu (1:1). Turcy szybko dostali drugi cios, tym razem po strzale Denzela Dumfriesa, piłkę do własnej bramki wpakował Mert Muldur (2:1). Ostatecznie kraj ze stolicą w Ankarze przegrał spotkanie i odpadł z Euro 2024.

Po spotkaniu gorąco zrobiło się w niemieckich miastach. Tysiące Turków zamieszkałych u naszych zachodnich sąsiadów, dawało wyraz swojego niezadowolenia wynikiem. Najgorzej było w Berlinie, gdzie doszło do zamieszek.

Polacy już dawno na wakacjach, ale wciąż mówi o nich świat. Eksperci postawili sprawę jasno

Zamieszki na Euro 2024

W berlińskiej strefie kibica doszło do dantejskich scen. Kibice Holandii głośno fetowali awans, co nie spodobało się Turkom. Doszło do przepychanek, a następnie regularnej bójki. Według niemieckich gazet, na miejscu sytuację próbowało uspokoić kilku ochroniarzy, niestety bezskutecznie. Grupy nacierających na siebie fanów musiały rozdzielać jednostki policji