Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > PZN: Jest decyzja w sprawie startów skoczków przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie
Patryk Przybyłowski
Patryk Przybyłowski 24.01.2022 07:57

PZN: Jest decyzja w sprawie startów skoczków przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie

PZN Kamil Stoch Dawid Kubacki
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

PZN przekazał wczoraj późnym wieczorem wiadomość dotyczącą kadry skoczków narciarskich. Dowiedzieliśmy się, jak będą wyglądały ostatnie godziny przed wylotem kadry na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Na szczęście, wśród grupy, która odda jeszcze swoje skoki w Pucharze Świata znaleźli się zarówno Kamil Stoch, jak i Dawid Kubacki.

PZN przedstawił skład polskiej reprezentacji na zawody, które zostaną rozegrane w przyszły weekend w Willingen. W wąskiej kadrze znaleźli się: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek i Stefan Hula. Na niemieckiej skoczni zostaną rozegrane konkursy indywidualne, jak i drużynowe.

PZN: Kamil Stoch i Dawid Kubacki jadą do Willingen

Dla Kamila Stocha i Dawida Kubackiego jest to powrót do Pucharu Świata. Obydwaj skoczkowie musieli w ostatnich dniach udać się na przymusową przerwę: Kamil Stoch walczył z poważnym urazem nogi, a Dawid Kubacki przebywał na kwarantannie.

Wszyscy skoczkowie, którzy wylecą na zawody Pucharu Świata w Willingen po ich zakończeniu wylecą prosto do Pekinu. Dowiedzieliśmy się również, co z pozostałymi skoczkami, którzy są częścią Kadry A.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Pozostali członkowie Kadry Narodowej A mają w planach spokojny trening pod okiem Macieja Maciusiaka, a następnie start w zawodach COC w Iron Mountain (05-06.02.2022) - czytamy - dodaje PZN w swoim komunikacie.

ZOBACZ: Krzysztof Bosak NA BAZARZE! Na mrozie OGNIŚCIE krytykuje rząd

Piotr Żyła może zdążyć na Willingen

Na ostatniej prostej rozegra się również los Piotra Żyły, a wszystko przez zmianę w przepisach FIS dotyczących kwarantanny. Nasz reprezentant musi na niej przebywać jedynie przez 8 dni, a nie jak to było wcześniej 14. Oznacza to, że po spełnieniu wszystkich warunków możliwy będzie jego start w zawodach PŚ tuż przed Igrzyskami Olimpijskimi.

- Jest szansa, że w Willingen wystartuje także Piotr Żyła. W Titisee-Neustadt z przedstawicielami FIS rozmawiał Dyrektor Adam Małysz. Zmianie uległy przepisy FIS. Żyła musi przejść 8 dni kwarantanny (wcześniej było 14 dni), a następnie uzyskać negatywny wynik testu na COVID-19 - informuje PZN.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: goniec.pl