Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Mieszkańcy ujawnili, co dzieje się na grobie Kacpra Tekieliego. "To takie smutne"
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 06.06.2023 22:14

Mieszkańcy ujawnili, co dzieje się na grobie Kacpra Tekieliego. "To takie smutne"

Kacper Tekieli
Instagram/ kacpertekieli

Od pogrzebu Kacpra Tekielego minęło już kilka dni, mimo to emocje cały czas pozostają bardzo silne. Mąż Justyny Kowalczyk, który zginął 17 maja, spoczął na Cmentarzu Oliwskim w Gdańsku. Na jego grobie cały czas pojawiają się nowe kwiaty, znicze oraz symboliczne przedmioty. - Kacper nie jest tu sam, ciągle widzę odwiedzających go ludzi - przyznają gdańszczanie. 

Kacper Tekieli nie żyje

Kacper Tekieli zginął 17 maja w szwajcarskich górach. 38-latek został porwany przez lawinę śnieżną i spadł z wysokości ok. 1200 metrów. Jego ciało odnaleziono 18 maja po całonocnych poszukiwaniach. 

Mąż Justyny Kowalczyk został pochowany 31 maja na cmentarzu na gdańskiej Oliwie, w swoim rodzinnym mieście. Alpinistę żegnały prawdziwe tłumy - przyjaciele, rodzina, inni alpiniści i gdańszczanie, którzy przybyli na uroczystość, by wspierać pozostającą w żałobie Justynę Kowalczyk.

Najbliższa rodzina tragicznie zmarłego 38-latka prosiła przed uroczystością, by nie przynosić kwiatów ani wiązanek, a zamiast tego przekazać pieniądze na schronisko dla zwierząt - według relacji Justyny Kowalczyk, wdowy po alpiniście, Kacper Tekieli kochał zwierzęta i bardzo zależało mu na ich dobrostanie.

Była pracownica cateringu ujawniła prawdę o szpitalnym jedzeniu. "Dolewanie wody do zupy na porządku dziennym"

Grób Kacpra Tekielego cały czas jest odiwedzany

Tragiczny los męża Justyny Kowalczyk zasmucił niemal wszystkich Polaków. Mimo że od ceremonii pogrzebowej minęło już kilka dni, mogiła Kacpra Tekielego cały czas jest odwiedzana przez ludzi, którym los alpinisty nie był obojętny.

- Kacper nie jest tu sam, ciągle widzę odwiedzających go ludzi. Widziałam jednego starszego pana, który długo siedział w skupieniu na ławeczce. To było takie smutne - opowiada pani Anna w rozmowie z dziennikarzami Faktu. 

- Proszę tylko spojrzeć, są nowe kwiaty, ciągle palą się znicze - dodają pani Maria i pan Jan, gdańszczanie odwiedzający oliwski cmentarz. - Odwiedzamy grób naprzeciwko, zawsze zaglądamy też do tego młodego człowieka. Bardzo nami wstrząsnęła jego śmierć, taki młody, zostawił maleńkie dzieciątko i żonę. Sami podziwialiśmy Justynę, gdy zdobywała medale, a teraz taka tragedia - informują gdańszczanie.

Symboliczne przedmioty na grobie Kacpra Tekielego

Na grobie tragicznie zmarłego alpinisty cały czas ponadto pojawiają się nowe, symboliczne przedmioty. Na mogile można dostrzec gałązkę jodły, drzewa rosnącego wysoko w górach, figurkę narciarza oraz fragment górskiej skały zwieszonej na czekanie. 

Źródło: Goniec.pl/ Fakt