Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Nie żyje Kacper Tekieli. Mąż Justyny Kowalczyk zginął w górach
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 18.05.2023 12:23

Nie żyje Kacper Tekieli. Mąż Justyny Kowalczyk zginął w górach

Justyna Kowalczyk mąż
instagram.com/kacpertekieli

Szokujące informacje przekazał portal dts24.pl. W wieku zaledwie 38 lat zmarł Kacper Tekieli, mąż Justyny Kowalczyk, utytułowanej polskiej biegaczki narciarskiej. Mężczyzna zmarł w górach w Szwajcarii, gdzie przebywał ze swoją rodziną.

Nie żyje Kacper Tekieli, mąż Justyny Kowalczyk

W czwartek dotarły do nas tragiczne informacje o śmierci Kacpra Tekielego. Jako pierwszy w naszym kraju przekazał je portal dts24.pl. Szokujące wieści w rozmowie z "Eurosportem" potwierdził Jerzy Natkański, dyrektor Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki. 

- Zginął w lawinie, w czwartek odnalezionio jego ciało - poinformował Natkański. Mąż Justyny Kowalczyk miał zaledwie 38 lat. 

Kacper Tekieli urodził się 23 listopada 1984 roku w Gdańsku. Ukończył studia filozoficzne. Jego pasją była wspinaczka górska. 38-latek był instruktorem z tytułem nadanym przez Polski Związek Alpinizmu.

"Chłopaki do wzięcia". Żona Jarusia ciągnie go za język ws. byłej dziewczyny. Ma powody do zazdrości?

Był zakochany w górach. Jego wyczyny śledziły ogólnoświatowe media

Ostatnie dni Kacper Tekieli spędzał w szwajcarskich Alpach, gdzie zdobywał kolejne czterotysięczniki. 9 maja w mediach społecznościowych poinformował o wyprawie na Bishorn (4153 m), a dwa dni później o Weissmies (4017 m) i Lagginhorn (4010 m).

38-latek miał na swoim koncie wiele niesamowitych wyczynów. W sierpniu 2019 roku ukończył podwójny trawers Matterhorn (przejście wszystkich czterech grani z dwukrotnym zdobyciem wierzchołka w ramach jednej akcji górskiej). Kilka miesięcy później bez użycia liny pokonał północno-wschodnią ścianę Eigeru drogą Laupera. Jego górskie popisy dostrzegły ogólnoświatowe media.

Para wzięła ślub w 2020 roku

Kacper Tekieli poślubił Justynę Kowalczyk 24 września 2020 roku. 2 września 2021 roku para powitała na świecie pierwsze dziecko, syna o imieniu Hugo. Justyna Kowalczyk-Tekieli udała się w szwajcarską wyprawę wraz z mężem. Za pośrednictwem mediów społecznościowych popularna biegaczka narciarska publikowała zdjęcia z podróży.

Źródło: dts24.pl

Tagi: Nie żyje