Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Michał Probierz podjął decyzję, kto zostanie kapitanem reprezentacji Polski
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 20.09.2023 14:33

Michał Probierz podjął decyzję, kto zostanie kapitanem reprezentacji Polski

Robert Lewandowski i Michał Probierz
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER & x.com/Łączy nas piłka

Michał Probierz został zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec reprezentacji Polski. W trakcie konferencji prasowej następca Fernando Santosa poinformował o kilku istotnych kwestiach związanych z zespołem. Poruszył m.in. temat kapitana naszej kadry. Trener Polaków oznajmił już, kto będzie nosił opaskę kapitańską pod jego rządami.

Michał Probierz zaprezentowany jako nowy trener polskiej reprezentacji

Oficjalna prezentacja Michała Probierza w roli selekcjonera "Biało-Czerwonych" miała miejsce w środę, 20 września o godzinie 12 na specjalnie przygotowanej konferencji prasowej. W jej trakcie nowy trener Polaków odniósł się m.in. do krytyki, jaka spływa na Cezarego Kuleszę w związku z jego wyborem.

- Mam apel, bo rzadko się zdarza, że zaczyna się pracę i słyszy się na swój temat tyle negatywnych rzeczy - zaczął. - Nie zgodzę się z opiniami, że kolesiostwo zdecydowało o tym, że zostałem selekcjonerem. Uważam, że na to zasługuję. Stawiano mi zarzut, że nie osiągnąłem sukcesów. Przypomnę, że nie prowadziłem Legii, Lecha - wyjaśniał.

Podczas konferencji poruszono wiele istotnych dla przyszłości zespołu tematów. Jeden z nich dotyczył kwestii kapitana reprezentacji Polski. Michał Probierz zdradził, do kogo powędruje opaska kapitańska.

Cezary Kulesza ogłosił. Oto nowy trener reprezentacji Polski

Michał Probierz oznajmił, kto zostanie kapitanem reprezentacji

W tym aspekcie nowy selekcjoner nie przewiduje zmian. Kapitanem zespołu pozostanie Robert Lewandowski. Informacja przekazana przez Michała Probierza nie ucieszy wielu fanów, domagających się zmiany.

- Nie będziemy robić rewolucji i nie odsuniemy w żadnej formie Roberta Lewandowskiego. Jest kapitanem i nie będziemy wszystkiego nagle burzyć. Na boisku musimy podejmować większe ryzyko i piłkarze muszą podejmować pojedynki, wolnych przestrzeni. Wierzę, że uda się to wypracować - oznajmił nowy trener Polaków.

Michał Probierz przedstawił plany na najbliższe dni

W trakcie konferencji prasowej następca Fernando Santosa poinformował o swoich planach na najbliższe dni. Już jutro Michał Probierz obecny będzie na trybunach stadionu przy ul. Łazienkowskiej. Legia Warszawa zmierzy się tam z Aston Villą w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. 

W weekend zawita z kolei do Włoch, by przyglądać się z bliska poczynaniom Polaków w Serie A. - Ja osobiście jutro wybieram się na Legię, a w weekend chcę jechać do Włoch na trzy mecze - zdradził.

Źródło: Goniec Sport