Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Michał Probierz z apelem do kibiców. Padły wymowne słowa
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 20.09.2023 13:35

Michał Probierz z apelem do kibiców. Padły wymowne słowa

Cezary Kulesza i Michał Probierz
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W środę, 20 września odbyła się specjalna konferencja prasowa, na której oficjalnie przedstawiono nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Został nim Michał Probierz. Wybór Cezarego Kuleszy rozczarował wielu kibiców w naszym kraju. W związku z niezadowoleniem fanów nowy szkoleniowiec "Biało-Czerwonych" postanowił zaapelować do Polaków. Z jego ust padły wymowne słowa.

Michał Probierz trenerem polskiej reprezentacji. Decyzja Cezarego Kuleszy nie spodobała się kibicom

Fani w całej Polsce z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie następcy Fernando Santosa. Wielu z nich liczyło na zatrudnienie w tej roli Marka Papszuna, który swoje ogromne umiejętności trenerskie pokazał już w trakcie pracy w Rakowie Częstochowa. Ku ich rozczarowaniu Cezary Kulesza podjął jednak decyzję o podpisaniu kontraktu z Michałem Probierzem.

Wybór prezesa PZPN spotkał się z ogromną krytyką ze strony ekspertów i kibiców w naszym kraju. W związku z niemiłym przywitaniem w nowej roli Michał Probierz podczas oficjalnej konferencji prasowej postanowił wystosować do Polaków pewien apel…

Cezary Kulesza ogłosił. Oto nowy trener reprezentacji Polski

Michał Probierz zaapelował do polskich kibiców. "Proszę się wstrzymać z ocenami"

- Mam apel, bo rzadko się zdarza, że zaczyna się pracę i słyszy się na swój temat tyle negatywnych rzeczy - zaczął. - Nie zgodzę się z opiniami, że kolesiostwo zdecydowało o tym, że zostałem selekcjonerem. Uważam, że na to zasługuję. Stawiano mi zarzut, że nie osiągnąłem sukcesów. Przypomnę, że nie prowadziłem Legii, Lecha - tłumaczył.

- Zdaję sobie sprawę, że w wielu wypadkach byłem osobą kontrowersyjną i dla wielu wybór prezesa Cezarego Kuleszy nie był zbyt oczywisty. Chciałbym podziękować za poparcie, bo jest to dla mnie istotne. Co do oceny mojej osoby, pracowałem na to 20 lat, mam prawie 500 meczów w Ekstraklasie jako trener, prowadziłem wielu zawodników, którzy obecnie są w reprezentacji. To nie tak, że jestem przypadkowym trenerem. Proszę się wstrzymać z ocenami - zakomunikował nowy trener naszej kadry.

Michał Probierz jak Czesław Michniewicz

Pierwsze chwile Michała Probierza w roli selekcjonera reprezentacji Polski przypominają te, z którymi musiał mierzyć się Czesław Michniewicz. Obecnie trener saudyjskiego Abha w pierwszych dniach swojej pracy z kadrą również został poddany mocnej krytyce w opinii publicznej. Nowy trener "Biało-Czerwonych" zamierza pokazać swoje prawdziwe oblicze, dla wielu fanów nieznane.

- Nie chcę doprowadzić do sytuacji, w której będzie taki odbiór, że jestem negatywną osobą. Bardzo często zderzam się z tym, że gdy spotykam się później z ludźmi, to mówią: o kurde, ty jesteś zupełnie inny. Nie chcę robić żadnej oblężonej twierdzy. Chcemy otworzyć się na ludzi, na media. Nie jestem trenerem, który tylko krzyczy i wyzywa piłkarzy, a taki jest odbiór mojej osoby. Chciałbym, żeby było więcej obiektywizmu, bo jeśli ktoś jeszcze nie zaczął, a już jest krytykowany, to jest to przykre - uznał Michał Probierz na konferencji prasowej.

Źródło: Goniec Sport