Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Wiadomo, dlaczego Cezary Kulesza wybrał Michała Probierza. Zaważył jeden szczegół
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 20.09.2023 10:57

Wiadomo, dlaczego Cezary Kulesza wybrał Michała Probierza. Zaważył jeden szczegół

Michał Probierz
Beata Zawadzka/East News

Michał Probierz w środę, 20 września został ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Wybór Cezarego Kuleszy był zaskakujący dla wielu polskich kibiców, którzy liczyli na zatrudnienie w tej roli Marka Papszuna. Co o nim zadecydowało? Zaważył jeden kluczowy szczegół…

Michał Probierz trenerem polskiej reprezentacji. Kontrowersyjna decyzja PZPN

Dyskusje nad następcą Fernando Santosa dobiegły końca. W środowy poranek Cezary Kulesza poinformował o swojej decyzji. Nowym szkoleniowcem Polaków został jego kolega, Michał Probierz. Wybór prezesa PZPN nie spodobał się znacznej części polskich fanów, którzy nadzieję na poprawę gry polskiego zespołu wiązali z podpisaniem kontraktu z Markiem Papszunem.

Tak się jednak nie stało. Zadanie odbudowy pogrążonej w kryzysie drużyny powierzono byłemu trenerowi reprezentacji Polski U-21, Michałowi Probierzowi. Co wpłynęło na decyzję Cezarego Kuleszy? Zadecydowała jedna istotna kwestia…

Cezary Kulesza ogłosił. Oto nowy trener reprezentacji Polski

Dlaczego Michał Probierz, a nie Marek Papszun? Zaważył jeden szczegół

Cezary Kulesza zaliczył ogromne wpadki wizerunkowe, zatrudniając Paulo Sousę oraz Fernando Santosa. Zarówno pierwszy, jak i drugi ze wspomnianych portugalskich szkoleniowców zawiedli prezesa PZPN oraz polskich kibiców. Zarówno jednego, jak i drugiego Cezary Kulesza prywatnie kompletnie nie znał. Teraz zależało więc mu na zatrudnieniu osoby, którą dobrze zna i z którą łatwiej będzie mu się dogadać. Taką postacią był właśnie Michał Probierz. 

Jak wiadomo, Marek Papszun znany jest ze swojego dominującego charakteru. Prezes PZPN mógł obawiać się zbyt dużej władzy w rękach byłego szkoleniowca Rakowa Częstochowa. Wybór Michała Probierza był dla niego po prostu bezpieczniejszy.

Za Michałem Probierzem stali również inni działacze

Ostateczny wybór nowego szkoleniowca leży po stronie prezesa PZPN. To on sam podejmuje finalną decyzję. Za Michałem Probierzem stali jednak również inni ważni działacze związku. Jak Cezary Kulesza uzasadni swój kontrowersyjny wybór?

Najprawdopodobniej powołując się na doświadczenie Michała Probierza i jego znajomość krajowego podwórka. Były trener Jagielloni Białystok może również pochwalić się współpracą z młodzieżą, której wielu kibiców domaga się w seniorskiej kadrze. Jedno jest pewne. Przed nowym szkoleniowcem reprezentacji Polski arcytrudne wyzwanie. Awans na Euro 2024.

Źródło: Goniec Sport