Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Polscy siatkarze dostaną premie ze złote medale? Jasna odpowiedź
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.09.2023 22:09

Polscy siatkarze dostaną premie ze złote medale? Jasna odpowiedź

polscy siatkarze
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polscy siatkarze dostaną premie za swoje występy w mistrzostwach Europy? W głowach wielu kibiców od razu pojawia się skojarzenie dotyczące afery premiowej piłkarzy. Prezes PZPS, Sebastian Świderski, wyjaśnił, jak będzie wyglądać sprawa pieniędzy. 

Polscy siatkarze zasłużyli na premie?

Polscy siatkarze wrócili z Włoch ze złotymi medalami i od razu spotkali się z fanami, a potem również z przedstawicielami władz państwowych. Wielokrotnie pytano ich, czy podczas prywatnych rozmów z premierem padło słowo “premie”. Wszyscy panowie milczeli jak zaklęci.

W pamięci wielu kibiców wciąż pozostaje afera premiowa związana z awansem piłkarzy podczas mundialu w Katarze. Wtedy wielu z nich jasno pokazało, co sądzi o rozdawaniu publicznych pieniędzy bogatym sportowcom. Czy tym razem będzie podobnie?

Cezary Kulesza dokonał wyboru. Wiadomo, kto ma zostać nowym selekcjonerem

Polscy siatkarze unikają tematu jak ognia

Jakub Kochanowski został zaproszony do Kanału Sportowego i Tomasz Smokowski nie mógł się powstrzymać przed pytaniem o to, czy na kolacji u prezesa Rady Ministrów odbyła się rozmowa o premiach dla zawodników. 

Zamiast się tłumaczyć, środkowy stwierdził, że nic nie słyszał - postanowił wywinąć się tym, co rzekomo miał powiedzieć Tomasz Fornal. W sprawie postanowił wypowiedzieć się jednak prezes PZPS, Sebastian Świderski.

Sebastian Świderski wyjaśnia

Sebastian Świderski wyjaśnił, na czym miałaby polegać ewentualnie otrzymana premia. Jak się okazało, przygotowano coś dla PZPS. Być może przyda się to młodszym siatkarskim graczom. 

- To jest premia dla federacji. Zawodnicy, sztab szkoleniowy mają zapisane w swoich kontraktach premie, plus oczywiście to, co uzyskają od naszych sponsorów. Rozmawialiśmy na ten temat i zawodnicy nie powinni być źli. Powinni być zadowoleni - twierdził Świderski. 

Źródło: Sportowe Fakty WP

Tagi: Siatkówka