Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Cezary Kulesza ogłosił. Oto nowy trener reprezentacji Polski
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 20.09.2023 09:09

Cezary Kulesza ogłosił. Oto nowy trener reprezentacji Polski

Cezary Kulesza
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Nazwisko nowego selekcjonera mieliśmy poznać w środę o godzinie 12 na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej. Prezes PZPN, Cezary Kulesza postanowił zdradzić tajemnicę już kilka godzin wcześniej. Poznaliśmy nowego selekcjonera polskiej reprezentacji. Wybór związku będzie zaskoczeniem dla wielu kibiców w Polsce.

Dyskusja nad następcą Fernando Santosa

13 września PZPN rozwiązał kontrakt z Fernando Santosem. Od tego dnia w mediach rozpoczęły się spekulacje nad jego następcą. Wśród kandydatów pojawiały się trzy nazwiska: Papszun, Probierz oraz Urban. Kibice oczekiwali na ogłoszenie nowego trenera naszej kadry.

To nastąpić miało w środę, 20 września o godzinie 12. Wówczas odbędzie się konferencja prasowa, na której oficjalnie zaprezentowany zostanie nowy szkoleniowiec reprezentacji Polski. Cezary Kulesza nie chciał jednak trzymać polskich fanów w niepewności. Kilka godzin wcześniej zdradził, kto został następcą Fernando Santosa.

Polscy siatkarze dostaną premie ze złote medale? Jasna odpowiedź

Michał Probierz nowym trenerem reprezentacji Polski

Dla większości kibiców najlepszym wyborem spośród wymienionych był Marek Papszun. Niestety informacja przekazana przez prezesa PZPN będzie dla nich sporym rozczarowaniem. Nowym szkoleniowcem reprezentacji Polski został dotychczasowy trener młodzieżówki, Michał Probierz.

- Selekcjonerem reprezentacji Polski został Michał Probierz. To wybór najlepszy z możliwych. Życzę powodzenia nowemu trenerowi - napisał na Twitterze Cezary Kulesza.

Polscy kibice oburzeni. Fala rozczarowania w komentarzach

Decyzja PZPN nie przypadła do gustu kibicom. Swoje niezadowolenie wyrazili w licznych komentarzach pod wpisem Cezarego Kuleszy. “Ale to miał być wybór najlepszy z możliwych dla polskiej piłki, a nie Cezarego Kuleszy”, "Nie to nie jest najlepszy możliwy wybór! Selekcjonerem powinien być Marek Papuszun!", "Najlepszy z możliwych jeśli zawęzimy grono do osób z którymi Pan pracował" - pisali internauci.

Źródło: twitter.com/Cezary Kulesza