Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Wiemy, jak Marek Papszun zareagował na decyzję Cezarego Kuleszy. Ma do niego żal
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 20.09.2023 10:06

Wiemy, jak Marek Papszun zareagował na decyzję Cezarego Kuleszy. Ma do niego żal

Marek Papszun
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W środę, 20 września Cezary Kulesza oznajmił o wyborze nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Ku zaskoczeniu wielu kibiców został nim Michał Probierz. Fani nie kryją niezadowolenia z decyzji prezesa PZPN. Rozczarowany obrotem spraw jest również Marek Papszun, który zdaniem mediów ma żal do Cezarego Kuleszy o jedną kwestię.

Michał Probierz nowym szkoleniowcem polskiej reprezentacji

13 września Fernando Santos zakończył swoją nieudaną przygodę z reprezentacją Polski. W kolejnych dniach spekulowano nad nazwiskiem jego następcy. Od dnia rozwiązania kontraktu z Portugalczykiem minął tydzień, a Cezary Kulesza ogłosił właśnie nazwisko nowego trenera "Biało-Czerwonych".

Został nim Michał Probierz, który pracował dotychczas w roli selekcjonera polskiej młodzieżówki. Wybór prezesa PZPN zaskoczył negatywnie wielu kibiców w Polsce. Rozczarowania nie kryje również inny z wymienianych kandydatów, Marek Papszun, który zdaniem “Przeglądu Sportowego” ma żal do Cezarego Kuleszy.

Cezary Kulesza ogłosił. Oto nowy trener reprezentacji Polski

Marek Papszun ma żal do Cezarego Kuleszy o jedno

Zgodnie z doniesieniami "Przeglądu Sportowego" były trener Rakowa Częstochowa o decyzji prezesa PZPN wie już od dobrych kilku dni. Sam przebywa obecnie na urlopie z dala od medialnych spekulacji. Jak informuje wspomniany portal, Marek Papszun ma nie kryć żalu do Cezarego Kuleszy, który spowodowany jest wykorzystaniem jego osoby do medialnej gry, mającej na celu uspokojenie nastrojów fanów oraz opinii publicznej.

Przed Michałem Probierzem ciężkie zadanie

Michał Probierz ma świadomość, że czeka go niezwykle ciężkie wyzwanie. Były już trener polskiej młodzieżówki musi odbudować pogrążoną w kryzysie reprezentację Polski. Cel jest jeden. Awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.

Sytuacja Polaków w grupie E jest fatalna. Po porażce z Albanią "Biało-Czerwoni" zajmują przedostatnie miejsce w grupie. Do zakończenia eliminacji pozostały już tylko trzy spotkania. Debiut Michała Probierza w roli szkoleniowca przypadnie na 12 października. Wówczas nasza reprezentacja zmierzy się na wyjeździe z Wyspami Owczymi. Trzy dni później Polacy rywalizować będą z Mołdawią. Eliminacje zakończą 17 listopada domowym meczem z Czechami.

Źródło: Przegląd Sportowy