Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Zaskakująca decyzja Michała Probierza ws. Roberta Lewandowskiego? Kadrze potrzebny jest "wstrząs"
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 20.09.2023 12:35

Zaskakująca decyzja Michała Probierza ws. Roberta Lewandowskiego? Kadrze potrzebny jest "wstrząs"

Robert Lewandowski
Beata Zawadzka/East News

Michał Probierz w środę, 20 września został zaprezentowany jako nowy trener reprezentacji Polski. Drużyna pogrążona jest w kryzysie, a potrzeba zmian jest naprawdę pilna. Czy nowy szkoleniowiec zaprowadzi w szatni gruntowne porządki, na których ucierpi Robert Lewandowski? Takie są potrzebne zdaniem byłego reprezentanta naszego kraju, Michała Żewłakowa. "Potrzebujemy trochę wstrząsu" - oznajmił ekspert w rozmowie z "WP Sportowymi Faktami".

Michał Probierz nowym trenerem reprezentacji Polski. Nadchodzi czas zmian?

Michał Probierz stoi przed niezwykle wymagającym zadaniem. Reprezentacja Polski jest kompletnie rozbita, pozbawiona liderów, pozostawiona w trudnym położeniu w grupie eliminacji do Euro 2024. Celem nowego trenera jest awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. 

Zdaniem wielu jego spełnienie zależeć będzie od wprowadzenia gruntownych zmian w polskim zespole. Roszady w drużynie objąć miałyby również kapitana reprezentacji, Roberta Lewandowskiego, który notuje obniżkę formy w biało-czerwonych barwach. Takiego zdania jest m.in. Michał Żewłakow, który przedstawił sprawę jasno.

Cezary Kulesza ogłosił. Oto nowy trener reprezentacji Polski

Michał Żewłakow o zmianach w polskiej reprezentacji. "Potrzebujemy trochę wstrząsu"

Według byłego reprezentanta naszego kraju "drużyna narodowa przestała być instytucją i wyznacznikiem najwyższej wartości". Zawodnikom brakuje charakteru oraz poświęcenia w grze. Zdaniem Michała Żewłakowa niezbędne są poważne zmiany.

- Potrzebujemy trochę wstrząsu, przestawienia kilku klocków w obecnej grupie i przede wszystkim wyhodowania graczy chcących przejąć inicjatywę, chcących wziąć odpowiedzialność, a nie przyglądających się zaistniałej sytuacji - wyjaśniał w rozmowie z “WP SportowymiFaktami".

Robert Lewandowski odsunięty od kadry? "Każdej stronie wyszłoby to na dobre"

Coraz więcej Polaków domaga się odsunięcia "Lewego" od reprezentacji Polski. Chwilowy rozbrat kapitana z kadrą byłby dobrym rozwiązaniem również według Michała Żewłakowa. - Brak powołania dla Roberta na październikowe mecze absolutnie by mnie nie zszokował. Myślę, że gdyby Robert dostał wolne na miesiąc od reprezentacji, to każdej stronie wyszłoby to na dobre - stwierdził były obrońca "Biało-Czerwonych".

Michał Żewłakow zaznaczył jednocześnie, że pod żadnym pozorem nie ma na myśli całkowitej rezygnacji z Roberta Lewandowskiego, a jedynie krótki odpoczynek kapitana od kadry. - Wolne dałbym mu jedynie w październiku, gdy terminarz spotkań wydaje się łatwy. Taki zabieg dałby impuls pozostałym zawodnikom. Pozwoliłoby to sprawdzić reprezentację bez Roberta, a Lewandowski mógłby spojrzeć na kadrę z innej perspektywy - podsumował.

Źródło: sportowefakty.wp.pl