Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Marek Papszun wróci do Ekstraklasy? Zaskakujące doniesienia i interesujący kierunek
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 20.09.2023 18:22

Marek Papszun wróci do Ekstraklasy? Zaskakujące doniesienia i interesujący kierunek

Marek Papszun
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Marek Papszun nie zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski, zamiast niego wybrano Michała Probierza. Zadawano sobie pytanie, co dalej z byłym trenerem Rakowa Częstochowa. Pojawiły się doniesienia, że miałby wrócić do Ekstraklasy. Kierunek mógłby zaskoczyć wielu kibiców. 

Marek Papszun nie zostanie selekcjonerem

Michał Probierz został selekcjonerem reprezentacji Polski, co oznacza, że nie wygrał faworyt kibiców, czyli Marek Papszun. Według doniesień “Super Expressu” były szkoleniowiec Rakowa Częstochowa był ostatnim z kandydatów, z którymi rozmawiał Cezary Kulesza. Okazało się jednak, że z przejęcia przez niego kadry na razie nic nie wyjdzie. 

Choć Zbigniew Boniek zarzeka się, że dojdzie jeszcze do sytuacji, w której Papszun zostanie selekcjonerem, to wydaje się, że chwilowo trener będzie patrzył gdzie indziej. 

Cezary Kulesza ogłosił. Oto nowy trener reprezentacji Polski

Marek Papszun wróci do Ekstraklasy?

Jak donoszą dziennikarze “Przeglądu Sportowego”, Marek Papszun miałby wrócić do Ekstraklasy jako trener. Według nich, wiceprezes Lecha Poznań, Piotr Rutkowski, chciałby zobaczyć go na miejscu Johna van den Broma

Czy takie rozwiązanie byłoby możliwe? W ostatnim czasie drużyna van den Broma zawodzi. Czy Marek Papszun zostałby lekiem na wszystkie bolączki Kolejorza?

Marek Papszun trafi do Lecha Poznań?

Istnieją jednak poważne wątpliwości dotyczące tego pomysłu. Trwa już sezon i nie wiadomo, czy władze Lecha Poznań zdecydowałyby się na nagłą zmianę w takim czasie. Co zatem stałoby za kandydaturą Papszuna?

Lech Poznań zajmuje w Ekstraklasie dopiero 7. lokatę. Odpadł również w trzeciej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Wciąż zmiana szkoleniowca byłaby teraz ryzykowna. 

Źródło: Przegląd Sportowy