Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Konkurs PŚ w Titisee-Neustadt. Wielki Dawid Kubacki! Polak zdeklasował rywali
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 11.12.2022 17:38

Konkurs PŚ w Titisee-Neustadt. Wielki Dawid Kubacki! Polak zdeklasował rywali

Dawid Kubacki wygrał trzeci konkurs PŚ w tym sezonie.
THOMAS KIENZLE/AFP/East News

Dawid Kubacki zdeklasował dzisiaj wszystkich rywali podczas niedzielnego konkursu pucharu świata rozgrywanego w niemieckim Titisee-Neustadt. Polak po kapitalnym skoku w pierwszej serii na odległość 139,5 metra był na pierwszym miejscu, mając ponad 12 pkt. przewagi nad drugim Halvorem Egnerem Granerudem. W drugiej serii Polak potwierdził tylko swoją fenomenalną dyspozycję w tym sezonie, poprawiając wynik na 143 m.

Dawid Kubacki zdeklasował rywali

Dobrą formę Polaków przed konkursem głównym potwierdzały kwalifikacje, które wygrał lider klasyfikacji generalnej tegorocznego sezonu Dawid Kubacki. Piotr Żyła był czwarty, zaś Kamil Stoch zajął ósmą lokatę. W konkursie mogliśmy oglądać komplet siedmiu naszych rodaków.

Po pierwszej serii konkursu w najlepszej 12 było aż czterech Polaków. Był to najlepszy wynik w obecnym sezonie rozgrywanego Pucharu Świata. Na 12 miejscu znalazł się Paweł Wąsek, oddając skok na odległość 133 m.

Na taką samą odległość skoczył Kamil Stoch, który w pierwszej serii zapewnił sobie siódmą lokatę, zaś Piotr Żyła uplasował się na piątym miejscu po osiągnięciu 131,5 metra. O ostatecznym wyniku decydował styl oraz otrzymane rekompensaty punktowe za wiatr.

Prawdziwą bombę odpalił jednak Dawid Kubacki, który wylądował na fenomenalnej odległości 139,5 metra. Polak tym skokiem zdeklasował będącego na drugim miejscu Norwega Halvora Egnera Graneruda, uzyskując nad nim aż 12,6 pkt przewagi.

W takich właśnie nastrojach polscy zawodnicy przystąpili do drugiej serii konkursu, zaś kibice byli przekonani o ostatecznym triumfie Dawida Kubackiego. Tak wysoka przewaga po pierwszej serii oznaczała, iż musiałaby się wydarzyć prawdziwa katastrowa, by Polak nie mógł świętować.

Dawid Kubacki z trzecim zwycięstwem w sezonie

Równie solidny skok jak w pierwszej serii oddał Paweł Wąsek, który po wylądowaniu na odległości 132,5 m zajął 11 lokatę. Jest to najlepsze miejsce w karierze polskiego skoczka w tym sezonie.

Powody do zadowolenia może mieć również Kamil Stoch, który lądując na 136 m u uzyskując dobre noty z niewielkim ubytkiem punktowym za wiatr zajął 8 miejsce. Jednak i w tym przypadku był to najlepszy wynik Kamila Stocha w tym sezonie.

Piotr Żyła z kolei oddał o wiele lepszy skok, lądując na odległości 137 m i z dobrymi notami oraz dodanym punktem za wiatr zajął 4 lokatę.

Swoją niepodważalną dziś i w całym sezonie pierwszą pozycję potwierdził lider Pucharu Świata, Dawid Kubacki, który zakończył konkurs z odległością 143 m deklasując rywali z przewagą aż 25,7 pkt, umacniając się w klasyfikacji generalnej. Była to trzecia wygrana Polaka w tym sezonie po dwóch poprzednich wywiezionych z konkursów indywidualnych w Wiśle.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: onet.pl/eurosport.tvn24.pl