Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Kolejna kontuzja w reprezentacji Polski. Michał Probierz potwierdza
Michał Pokorski
Michał Pokorski 09.06.2024 18:22

Kolejna kontuzja w reprezentacji Polski. Michał Probierz potwierdza

Michał Probierz
fot. screen TVP Sport

Podczas konferencji prasowej reprezentacji Polski Michał Probierz poinformował dziennikarzy o kolejnej kontuzji kadrowicza. Na dolegliwości zdrowotne skarży się tym razem Taras Romanczuk. Podstawowy piłkarz w spotkaniu z Ukrainą, nie wystąpi w najbliższym meczu kadry.

Podopieczni Michała Probierza mają za sobą trudny mecz

Reprezentacja Polski rozegrała w piątek sparing z Ukrainą. Polacy, po bardzo dobrej pierwszej, połowie pokonali gości 3:1 i zdecydowanie zaimponowali kibicom skuteczną grą. Spotkanie towarzyskie dostarczyło fanom wielu emocji, niestety także tych negatywnych…

Już w drugiej minucie meczu na murawę upadł Arkadiusz Milik. Napastnik reprezentacji Polski nie był w stanie kontynuować gry i opuścił boisko. 30-latek doznał poważnej kontuzji kolana, która definitywnie wykluczyła go z Euro 2024. Niestety, jak poinformował Michał Probierz, problemy zdrowotne nie omijały także innych kadrowiczów…

Niebywałe informacje o Wojtku Szczęsnym. Wszystko tuż przed Euro 2024 Ukraińskie media przesadziły. Tak nazwały strzelca gola dla Polski

Michał Probierz zaskoczył dziennikarzy

W trakcie konferencji prasowej reprezentacji Polski Michał Probierz zaskoczył dziennikarzy. Selekcjoner przyznał, że w towarzyskim starciu z reprezentacją Turcji nie wystąpi Taras Romanczuk. 32-latek doznał kontuzji w spotkaniu z Ukrainą, która obecnie wyklucza go z trenowania z zespołem. 

Taras jest wyłączony z treningu. Do tego jest grupa zawodników, która będzie ćwiczyć indywidualnie. (…) Jutro będziemy wiedzieć, kto będzie gotowy do gry. Doktor podejmie decyzję, kto jest wystarczająco zdrowy. Nawet na treningu można złapać kontuzję i mieć problem. Jakby był jakiś znak zapytania, to na pewno nie będziemy ryzykować. Ci, którzy będą zdrowi, to zagrają - skomentował sytuację zdrowotną naszej kadry Michał Probierz.

ZOBACZ TEŻ: Lewandowski zabrał głos ws. tańców żony

Euro 2024 już za kilka dni

Towarzyska rywalizacja z Turcją będzie ostatnim meczem przed Euro 2024. Polacy rozegrają spotkanie w poniedziałek 10 czerwca, początek starcia o godzinie 20:45. Już następnego dnia Biało-Czerwoni wylecą do Niemiec, gdzie czeka ich finałowy etap przygotowań.

Podopieczni Michała Probierza rozpoczną mistrzostwa Europy 16 czerwca, pojedynkiem z Holendrami. Kolejnym rywalami Polski będzie kolejno Austria (21.06) oraz Francja (27.06). Turniej w Niemczech rozpocznie się 14 czerwca i potrwa do 14 lipca 2024 roku.