Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > On już wie, jak Polska poradzi sobie na EURO. Kibice będą zadowoleni
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 09.06.2024 11:44

On już wie, jak Polska poradzi sobie na EURO. Kibice będą zadowoleni

Robert Lewandowski i pies
Fot. East News/Wojciech Olkusnik; screen Instagram/@aircorg

Do pierwszego meczu Polaków na EURO 2024 pozostał tydzień. W grupie Biało-Czerwoni zmierzą się z Francją, Holandią i Austrią. Znamy już pierwsze typowania, a te są autorstwa… pieska. Kibice kadry Michała Probierza z pewnością nie obraziliby się, jeśliby taki scenariusz się sprawdził.

Ostatnie szlify przed EURO 2024 i walka o zdrowie zawodników

Reprezentacja Polski w niedawnym spotkaniu z Ukrainą wygrała 3:1 po bramkach Sebastiana Walukiewicza, Piotra Zielińskiego i Tarasa Romanczuka. Przed podopiecznymi Michała Probierza jeszcze jeden test, mianowicie z Turcją. Z nią nasi piłkarze zmierzą się jutro, także na PGE Narodowym.

Po spotkaniu z Ukraińcami z kontuzją zszedł nie tylko Arkadiusz Milik, który już na pewno nie pojedzie na EURO 2024, ale i kilku innych piłkarzy. Jak wynika z raportu medycznego, zamieszczonego na stronie internetowej PZPN-u, spotkanie okazało się pechowe również dla Sebastiana Walukiewicza, Tarasa Romanczuka, Nicoli Zalewskiego, Michała Skórasia, Bartosza Salamona, Jakuba Kiwiora i Kacpra Urbańskiego. W głównej mierze chodzi o urazy mięśniowe czy stawu skokowego. W przypadku pierwszych dwóch piłkarzy lekarz reprezentacji Polski, Jacek Jaroszewski zapewnił, że uda się ich doprowadzić do pełni zdrowia, a ich udział na mistrzostwach Europy nie jest zagrożony. Jeśli chodzi o pozostałych kadrowiczów to sztab medyczny ma dołożyć wszelkich starań, aby jak najszybciej byli do dyspozycji Michała Probierza.

Jasmine Paolini ponownie udzieliła wywiadu po polsku. Szczere słowa o Idze Świątek Legendy tenisa rozpływają się o Idze Świątek. Porównali ją do Rafaela Nadala

Przewidywania pieska przed EURO 2024. Polska liderem grupy?

Na Instagramie działa profil o nazwie “aircorg”, na którym publikowane są przede wszystkim materiały z pieskiem rasy corgi. Zwierzę typuje wyniki różnych spotkań, nie tylko piłki nożnej, ale i koszykówki. W tym celu pieskowi rzucana jest piłka, którą odbija od pyszczka. Niżej znajdują się kosze, które mają przypisane herby określonych zespołów. Tam, gdzie piłka trafi, ten zespół zostaje wytypowany. 

Ostatnio, z okazji zbliżającego się EURO 2024, piesek miał wytypować m. in. ostateczne zestawienie grupy D, w której znajduje się Polska. Wynik może być dość zaskakujący, ale i cieszący kibiców Biało-Czerwonych. Według typowania psa, kadra Michała Probierza wyjdzie z pierwszego miejsca! Druga będzie Holandia, trzecia Francja, a ostatnia Austria.

ZOBACZ: Wspaniałe sceny w Paryżu. Świątek nagle zbiegła z kortu. Wszyscy patrzyli tylko na nią

Piesek wytypował również zestawienia innych grup EURO 2024

Na profilu “aircorg” piesek wytypował także grupy A, B i C. Według jego przewidywań, z pierwszej z nich wyjdą na pewno Niemcy i Szkoci, trzeci będą Szwajcarzy, a ostatnie Węgry. W grupie B pierwsza będzie Hiszpania, druga Chorwacja, trzecia Albania a czwarte Włochy. Z kolei z grupy C awansują Dania i Anglia, przedostatnia będzie Słowenia, a ostatnia Serbia.

Oczywiście wszystkie te wyniki należy brać z przymrużeniem oka.