Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Kibice Barcelony zdecydowali. Robert Lewandowski nie będzie zadowolony. Tego się nie spodziewał
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 26.05.2023 11:17

Kibice Barcelony zdecydowali. Robert Lewandowski nie będzie zadowolony. Tego się nie spodziewał

Robert Lewandowski
CESAR MANSO/AFP/East News

Emocjonujący sezon w piłkarskiej lidze hiszpańskiej dobiega końca. Czas na podsumowania, wnioski i plany na kolejną odsłonę. W obliczu odejścia Sergio Busquetsa, podstawowego kapitana FC Barcelony, kibice "Dumy Katalonii" podjęli decyzję, kto ich zdaniem powinien założyć opaskę kapitańską w nadchodzących rozgrywkach. Wyniki sondy nie są najprzychylniejsze dla Roberta Lewandowskiego. 

Koniec sezonu piłkarskiego dla Roberta Lewandowskiego i jego kolegów

Minione miesiące dla Roberta Lewandowskiego oraz jego kolegów z FC Barcelony były na pewno wyjątkowe. Podopieczni Xaviego Hernandeza wywalczyli pierwsze od 2019 roku mistrzostwo kraju, wyprzedzając w ligowej tabeli dwóch największych konkurentów do końcowego triumfu - Real Madryt oraz Atletico Madryt. Z drugiej strony “Blaugrana” nie wyszła nawet z grupy w prestiżowej Lidze Mistrzów, a w Lidze Europy odpadła w dwumeczu z Manchesterem United.

Koniec sezonu to także czas przemyśleń, podsumowań i analizy. Oprócz tych podejmowanych w biurach zarządu katalońskiego klubu to także moment na refleksję ze strony kibiców. 

Nowe fakty ws. małżeństwa z Warszawy. Zaskakujące doniesienia od właściciela pensjonatu

Kto otrzyma opaskę kapitana w przyszłym sezonie? Robert Lewandowski nie będzie zachwycony

W ostatnich dniach do sympatyków katalońskiego klubu dotarły informacje, że wraz z końcem obecnego sezonu z klubu odejdzie Sergio Busquets oraz Jordi Alba. Obaj piłkarze są niezwykle zasłużeni dla FC Barcelony, reprezentując jej barwy przez wiele lat. Busquets gra w stolicy Katalonii od 2005 roku, Alba reprezentuje barwy “Blaugrany” od 2012 roku. 

Dodatkowo obaj gracze to kolejno kapitan oraz wicekapitan “Dumy Katalonii”. Tym samym, wraz z ich odejściem hiszpański klub będzie musiał podjąć decyzję, kto w następnym sezonie założy kapitańską opaskę. Dotychczas trzeci w kolejce był Marc Andre ter Stegen i to najprawdopodobniej on będzie kapitanem wraz ze startem kolejnych rozgrywek. Sytuacja oczywiście może się zmienić w przypadku gdyby do klubu powrócił Lionel Messi.

Robert Lewandowski daleko w głosowaniu kibiców

O to, kto powinien pełnić zaszczytną funkcję w przyszłym sezonie, zapytano także kibiców FC Barcelony. Hiszpański dziennik Mundo Deportivo, przeprowadził sondę, w której poproszono o wskazanie najlepszego kandydata. Niestety wyniki głosowania nie są zbyt korzystne dla Roberta Lewandowskiego. Polski snajper został wskazany dopiero jako piąty do objęcia funkcji kapitana. 

Spośród blisko 4 tys. głosów, Polak zaledwie otrzymał 5,5 proc. Sympatycy świeżo upieczonego mistrza Hiszpanii widzą jako kapitana przede wszystkim Marca Andre ter Stegena (46 proc.). Na drugim miejscu znalazł się Ronald Araujo (27,2 proc.), a także Frenkiego de Jonga (6,6 proc.) i Sergiego Roberto (6,4 proc.).

Źródło: Mundo Deportivo/ Goniec.pl