Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Katar 2022. TVP podjęła decyzję ws. Dariusza Szpakowskiego. Jedni wiwatują, inni są wściekli
Monika Majko
Monika Majko 11.12.2022 16:27

Katar 2022. TVP podjęła decyzję ws. Dariusza Szpakowskiego. Jedni wiwatują, inni są wściekli

dariusz szpakowski mundial 2022 katar
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Dariusz Szpakowski ogłosił, że kończy karierę komentatora sportowego po mundialu 2022 w Katarze. Teraz TVP Sport potwierdziło, że to właśnie jemu przypadnie zaszczyt komentowania finału tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej. Informacja ta wywołała jednak spore poruszenie wśród kibiców piłkarskich. W sieci nie brakuje zarówno krytycznych, jak i zachwyconych tą decyzją głosów.

Dariusz Szpakowski skomentuje finał mundialu 2022 w Katarze

- Neymar, Cristiano Ronaldo i Messi nie deklarują, że to ich ostatni mundial. Ja powiem szczerze, że czuję się na tyle lat, na ile się czuję, natomiast mogę powiedzieć, że to mój ostatni mundial - przekazał fanom Dariusz Szpakowski przed startem MŚ w Katarze.

TVP Sport potwierdziło, że Dariusz Szpakowski pożegna się z mundialem 2022, a także swoją karierą komentatora sportowego, podczas finału MŚ w piłce nożnej w Katarze. Legenda polskiego dziennikarstwa sportowego po raz ostatni zasiądzie przed komentatorskim mikrofonem w niedzielę, 18 grudnia 2022 roku, a towarzyszyć będzie mu Sebastian Mila.

Decyzja TVP ws. Dariusza Szpakowskiego podzieliła kibiców

Co ciekawe, informacja ta wywołała ogromne poruszenie wśród kibiców. W sieci wybuchła dyskusja, czy decyzja TVP o obsadzeniu Dariusza Szpakowskiego w komentatorskim duecie na finał mundialu w Katarze to dobry pomysł, bowiem dziennikarz znany jest ze swoich licznych wpadek i przejęzyczeń. Niejednokrotnie zdarzyło mu się mylić zawodników czy podawać błędne dane, choć od lat należy do czołówki polskich komentatorów sportowych.

- Darek Szpakowski skomentuje finał. Trzeba będzie wyciszyć;

- Szpakowski, relikt stanu wojennego, dawno powinien zniknąć z TV;

- Ja rozumiem, Szpakowski to legenda, ale - na litość Boską - SĄ WYBORY;

- Przekazać emocje to potrafi Laskowski. I jest świetnym komentatorem i przede wszystkim zna się na piłce. Szpakowski, komentując tyle lat, nawet nie ogarnia podstawowych przepisów czy nazwisk. Zero merytoryki - pisali zawiedzeni internauci.

Nie brakuje jednak i głosów zachwytu nad decyzją TVP. Wielu kibiców sportowych uważa, że to świetny pomysł i piękne ukoronowanie wieloletniej kariery dziennikarskiej legendarnego komentatora.

- Jak będę chciał merytoryki, to sobie włączę pomeczowe studio. A na meczu chcę, żeby komentator dodawał emocji i dramaturgii, a Szpakowski robi to, jak nikt inny w Polsce i nie zapraszam nawet do dyskusji;

- Dariusz Szpakowski skomentuje finał mundialu - zasłużenie. Najlepszy komentator w historii (bez podziałów na dyscypliny) zaraz po Bohdanie Tomaszewskim i Włodzimierzu Szaranowiczu;

- Być może Dariusz Szpakowski się pomyli. Może nie raz, może nie dwa. Mimo to będzie wzruszenie, bo jego głos towarzyszył mi, odkąd oglądam piłkę. [...] mam ciary, gdy słyszę jego emocjonalny komentarz. Cieszę się, tyle - pisali kibice.

Artykuły polecane przez Goniec.pl: