Sport.Goniec.pl

Andrzej Iwanczuk/Reporter

Kamil Stoch zabrał głos w sprawie kombinezonów na IO. Wyznanie zaskoczyło kibiców

16 Lutego 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Kamil Stoch zabrał głos w kontrowersyjnej sprawie dotyczącej niezgodności z przepisami niektórych z kombinezonów zawodników, którzy występowali na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Skoczek zadziwił swoją szczerością.

Zawody w Pekinie nie okazały się dla Kamila Stocha szczęśliwe. Lider polskiej drużyny nie zdołał wywalczyć ani jednego medalu dla Polski.

Kontrowersyjne kombinezony

Tegoroczne igrzyska olimpijskie w Pekinie będą zapamiętanie nie tylko z powodu emocjonujących zawodów i niezwykłych pokazów sportowego zapału i poświęcenia. Jednym z najbardziej jaskrawych tematów jest kwestia kombinezonów, w jakich startowali zawodnicy.

W zawodach skoków narciarskich w drużynach mieszanych doszło do kilku dyskwalifikacji. Pięć skoczkiń narciarskich zostało wyeliminowanych z udziału w rozgrywce, ze względu na ich kombinezony - nieodpowiadające ustalonym przepisom.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Niektórzy sportowcy mieli też mieszane uczucia co do stroju, w którym pokazał się niemiecki skoczek Karl Geiger, podczas zawodów na dużej skoczni. W jego kroku dostrzeżono dużo luzu.

Niemiec sugerował, że zarzuty opierają się na optycznym złudzeniu i wyjaśniał, że na zdjęciu, które było podstawą oskarżeń, znajdował się w pozycji, w której kombinezon "po prostu tak wygląda". Ostatecznie nie został zdyskwalifikowany.

Kamil Stoch ujawnia

Podczas wywiadu dla "Przeglądu sportowego" Kamil Stoch zapytany został o kwestię kombinezonów i wykluczania niektórych z zawodników za ich nieprzepisowy kształt. Skoczek postawił sprawę jasno.

- Wszyscy oszukują i szukają rozwiązań, które dają przewagę - stwierdził sportowiec - Albo ujmijmy to ładniej - każdy nagina przepisy i liczy na to, że jakoś to będzie - dodał.

Kibice są zaskoczeni szczerością skoczka, ale jak sam stwierdził - sam nie jest "święty". Zasugerował też, że ustalenie odpowiedniego stroju jest w gestii sztabu przygotowawczego, a zadaniem skoczka jest po prostu... skakanie.

Stoch zabrał głos również w sprawie kontrowersji związanych z butami polskich skoczków.

- Nie chcę nikomu nic wytykać. Był błąd, po prostu. Wyskoczyliśmy ze sprzętem, który miał być rewolucją, naszą tajną bronią, a wszystko obróciło się przeciwko nam. To błąd wielu osób, z nami, zawodnikami, łącznie. Tak wyszło - powiedział..

Kamil Stoch nie powrócił w tym roku do Polski z medalami. Dwukrotnie zajął 6. miejsce (w zawodach drużynowych i na normalnej skoczni) oraz 4. pozycję podczas skoków na dużej skoczni.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Konferencja po Radzie Gabinetowej. Andrzej Duda: Wszyscy powinniśmy stać przy Ukrainie

  • Jerzy Owsiak zamieścił w sieci emocjonalny wpis i zaapelował o opłacanie wylicytowanych aukcji

  • Emerytura Kaczyńskiego ujawniona. Emeryci nie mają co liczyć na takie pieniądze

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: wp.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Skoki Narciarskie

Adam Małysz przerwał milczenie ws. żony Dawida Kubackiego. Ujawnił bolesne szczegóły
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Krzysztof Skórzyński o dramacie Dawida Kubackiego. "Wydarzyło się coś dramatycznego"
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Żona Dawida Kubackiego przebywa w szpitalu. Sportowiec otrzymał wiadomość od legendy skoków
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Piękny gest FIS wobec Dawida Kubackiego. "O to prosimy wszystkich kibiców"
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Wiadomo, kiedy żona Dawida Kubackiego trafiła do szpitala. Skoczek zareagował błyskawicznie
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Adam Małysz wysłał pilną wiadomość Dawidowi Kubackiemu. Wyszło na jaw, co mu obiecał
Czytaj więcej >
Paweł Sekmistrz

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]