Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Kamil Stoch opowiedział o końcu kariery. "Może warto robić coś innego"
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 07.09.2023 13:40

Kamil Stoch opowiedział o końcu kariery. "Może warto robić coś innego"

Kamil Stoch
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kamil Stoch to w tej chwili drugi najstarszy skoczek narciarski, po Piotrze Żyle, kadry A. Dwa ostatnie sezony pokazały, że jego forma nie jest już najlepsza i nie wiadomo, czy sportowiec kiedykolwiek wróci na piedestał. W rozmowie z Kanałem Sportowym Stoch opowiedział o końcu swojej kariery.

Kamil Stoch szykuje się do sezonu zimowego

Kamil Stoch przez całe lato szykuje formę na sezon zimowy. Polski mistrz jest dobrej myśli i ma nadzieję znów dać swoim kibicom wiele radości. Jest w nim wiele chęci do wygrywania i pokazywania, że w wieku 36 lat wciąż można zdobywać najważniejsze trofea w ukochanym sporcie. 

Sezon rozpocznie się w listopadzie, a za miesiąc zakończy się Letnie Grand Prix. Ostatnio w ramach treningu Thomas Thurnbichler zabrał swoich podopiecznych do Innsbrucku, by tam mogli poćwiczyć na jednej z najbardziej lubianych przez nich skoczni.

Polscy siatkarze wygrali swoją grupę. Wiadomo, z kim zmierzą się w 1/8 finału

Kamil Stoch opowiedział o końcu kariery

Kamil Stoch był gościem Kanału Sportowego. Nie mogło nie pojawić się pytania o zakończenie kariery. Ta kwestia coraz częściej jest omawiana z mistrzem olimpijskim podczas wywiadów. On sam nigdy nie podał konkretnych planów związanych z przerwaniem skakania na nartach. Jak się okazało, myślał o tym wielokrotnie.

- Ojej wiele razy (...). Najgorsze są takie momenty, kiedy naprawdę czujesz, że dajesz z siebie wszystko. No robisz wszystko tak jak trzeba i starasz się nawet robić coś więcej, niż to co jest tylko potrzebne, ale to nie idzie i nie ma z tego efektów żadnych. I gdzieś zaczynasz się rozglądać na boki patrzysz na innych, że inni na luzie sobie podchodzą, a im wychodzi. No i się zaczynasz zastanawiać, że może to nie jest coś co należy robić. Że może warto robić coś innego, bo może się do tego nie nadajesz. I to jest najgorsza rzecz jaką możesz zrobić, rozglądanie na boki analizowanie - podkreślił Kamil Stoch.

Kamil Stoch o planach na przyszłość

- Miałem wiele razy ochotę rzucić tym sportem. Natomiast nie wyobrażam sobie co mógłbym robić innego, bo to robię całe życie. Temu się poświęciłem (...). Ogólnie to prezentuje w miarę dobry poziom - wyznał Kamil Stoch.

Na razie można być więc o mistrza spokojnym. Zdaje się, że jest szansa na jego występ w kolejnych igrzyskach olimpijskich. Na razie jednak z nadzieją patrzymy na nadchodzący sezon.

Źródło: Kanał Sportowy

Tagi: Kamil Stoch