Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Burza w Barcelonie. Lewandowski musiał interweniować
Piotr Dutka
Piotr Dutka 30.01.2024 16:22

Burza w Barcelonie. Lewandowski musiał interweniować

Robert Lewandowski FC Barcelona
OSCAR DEL POZO/AFP/East News

Rezygnacja Xaviego z posady trenera FC Barcelony obiła się szerokim echem w całym środowisku piłkarskim. Okazuje się jednak, że piłkarze “Dumy Katalonii”, w tym Robert Lewandowski nie mogą się pogodzić z takim obrotem spraw, dlatego aktywnie walczą o pozostanie Hiszpana na stanowisku. 35-letni Polak postanowił interweniować i poprosił opiekuna Blaugrany o spotkanie na osobności. Hiszpańska prasa ujawniła, co działo się “za zamkniętymi drzwiami”. 

Fatalny sezon Xaviego w Barcelonie. Robert Lewandowski również rozczarowuje

Nie jest żadną tajemnicą, że Xavi Hernandez cieszy się ogromną estymą w środowisku piłkarskim. Hiszpan, który całą piłkarską karierę spędził na Camp Nou, stał się niekwestionowaną legendą ekipy ze stolicy Katalonii. Tuż po zawieszeniu korków na kołku, zdecydował się na przygodę trenerską, otwarcie licząc, że kiedyś wróci do ukochanego zespołu w roli pierwszego szkoleniowca. 

Po kilku latach jego marzenia się zmaterializowały, a sam Xavi sięgnął po tytuł mistrza Hiszpanii. Prowadzona przez niego drużyna grała zachowawczy, aczkolwiek skuteczny futbol, który finalnie zagwarantował jej zdobycie mistrzowskiego tytułu. 

Bieżący sezon miał być znacznie bardziej efektowy, a także miał pokazać, że ekipa z Camp Nou jest w stanie walczyć na arenie międzynarodowej. Coś jednak poszło nie tak, a z każdym tygodniem pozycja Xaviego widocznie się osłabiała. Kibice coraz częściej domagali się zmian, nierzadko atakując zarówno trenera, jak i największe gwiazdy, w tym Roberta Lewandowskiego. 

Po części to również indolencja strzelecka sprawiła, że “Duma Katalonii” ma aż 11 punktów straty do liderującej Girony. Niedawna porażka z Villareal przelała czarę goryczy. Sam Xavi ogłosił wszem i wobec, że tuż po zakończeniu bieżącej kampanii 2023/2024 przestanie pełnić obowiązki pierwszego trenera. 

 

Nagły zwrot ws. Macieja Kurzajewskiego ws. pracy w TVP Sport

Xavi ogłosił swoje odejście z FC Barcelony. Robert Lewandowski interweniuje ws. trenera

Nie jest żadną tajemnicą, że rezygnacja Xaviego z posady opiekuna “Dumy Katalonii” wywołała niemała poruszenie w światowych mediach. Decyzja Hiszpana w realny sposób wpłynęła na szatnię Barcelony, która nie może się pogodzić z takim obrotem spraw. 

Zawodnicy chcieliby kontynuować współpracę z klubową legendą, nawet pomimo niekorzystnych rezultatów. Wśród najbardziej zaangażowanych piłkarzy znajduje się Robert Lewandowski, który tuż po ogłoszeniu Xaviego starał się go przekonać do zmiany swojego zdania. 

Robert Lewandowski zalał się łzami. Ta decyzja mówi wszystko

Polak postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i podjął interwencję. O tym, że kapitan naszej drużyny narodowej w dalszym ciągu widzi Xaviego na stanowisku trenera informują katalońskie media.

Wbrew temu, co na podstawie niedawnych zmianach polskiego napastnika myśli wiele osób, Lewandowski nie odczuł ulgi po ogłoszeniu przez trenera, że opuści ławkę rezerwowych. Były zawodnik Bayernu Monachium uznał to nawet za osobistą porażkę do tego stopnia, że nawet poprosił Xaviego o ponowne rozważenie swojej decyzji - napisano na łamach Mundo Depotivo. 

Opiekun “Dumy Katalonii” miał poinformować swojego gracza, że niestety, ale klamka już zapadła, a on sam zamierza opuścić stanowisku wraz z końcem bieżącego sezonu. 

Co za sceny pod domem Roberta Lewandowskiego, wszystko się nagrało. Polak zwołał pilne zebranie

Polak nie chciał się pogodzić z takim obrotem spraw, dlatego zaprosił klubowych kolegów do swojego domu, gdzie przy wspólnym obiedzie debatowano, w jaki sposób poprawić grę, jak również wyniki FC Barcelony.

Hiszpańskie media informują, że Polak tuż przed zespołowym obiadem poprosił Xaviego o jeszcze jedno spotkanie w “cztery oczy”, w trakcie którego chciał mu przedstawić swój punkt widzenia. Znana rozgłośnia RAC1 poinformowała, że ostatecznie spotkanie zostało zorganizowane.

Robert Lewandowski nie odpuszcza. Spotkał się w Xavim

Jak można się spodziewać w trakcie spotkania z aktualnym opiekunem “Dumy Katalonii”, 35-letni napastnik wyraził swoje zaniepokojenie, a także smutek takim obrotem spraw. Rzekomo miał podkreślać, że wina za wszelkie niepowodzenia powinna spadać na zawodników, a nie samego Xaviego

Podczas tego spotkania Robert Lewandowski po raz kolejny dał wyraz swojemu smutkowi z powodu decyzji trenera. Jednocześnie próbował mu uświadamiać, że winowajcami sytuacji, w jakiej znalazła się drużyna, są zawodnicy, którzy nie grali na odpowiednim poziomie i nie byli w stanie utrzymać dobrego tonu z poprzedniego sezonu - podkreślono.