Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Nagły zwrot ws. Macieja Kurzajewskiego ws. pracy w TVP Sport
Piotr Dutka
Piotr Dutka 26.01.2024 11:31

Nagły zwrot ws. Macieja Kurzajewskiego ws. pracy w TVP Sport

Maciej Kurzajewski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Ostatnie dni były dla Macieja Kurzajewskiego niezwykle intensywne. Popularny dziennikarz oraz Katarzyna Cichopek zakończyli swoją przygodę w “Pytaniu na Śniadanie”, co obiło się szerokim echem w świecie rodzimego showbiznesu. Wielu widzów zastanawiało się, czy taki obrót spraw oznacza również koniec pracy Kurzajewskiego w redakcji TVP Sport. Nastąpił jednak nagły zwrot akcji i pojawił się on na antenie stacji przy okazji MŚ w lotach. 

Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek stracili pracę w "Pytaniu na Śniadanie"

Nie jest tajemnicą, że od wielu lat “Pytanie na Śniadanie” było integralną częścią poranku w wielu polskich domach. Popularność programu w pewnym stopniu umacniali charakterystyczni prowadzący, z których najpopularniejszą parę stanowili oczywiście Maciej Kurzajewski oraz Katarzyna Cichopek

Kilka dni temu okazało się jednak, że przygoda pary w słynnym paśmie śniadaniowym dobiegła końca. TVP podjęło decyzję o zakończeniu współpracy, dając szansę nowym twarzom. 

Wyjątkowe sceny w TVP Sport. Piotr Żyła dostał zaskakujący prezent, Maciej Kurzajewski nagle zareagował

Decyzja szefostwa stacji obiła się szerokim echem w polskich mediach, a sami zainteresowani zareagowali na nią w bardzo osobisty sposób, dziękując za owocny okres współpracy. 

Najważniejsze podziękowania kierujemy również do naszych Widzów. Dziękujemy Wam za codzienną obecność przed telewizorami. To dzięki Wam program „Pytanie na Śniadanie” ma sens i jest najchętniej oglądanym programem śniadaniowym w Polsce.  Jesteśmy wdzięczni za wszystkie emocje, których nam dostarczacie, za Wasze komentarze i zaangażowanie w nasze tematy - podkreślili wspólnie w emocjonalnym komunikacie. 

Małysz stanowczo o metodach Thurnbichlera. Kibice zaskoczeni

Maciej Kurzajewski straci pracę w TVP Sport? Zapadła ważna decyzja

Maciej Kurzajewski od wielu lat jest uznawany za jednego z najbardziej charakterystycznych dziennikarzy sportowych w naszym kraju. Swoją przygodę w TVP zaczynał 30 lat temu, kiedy to w ramach stażu trafił pod skrzydła legendarnego Włodzimierza Szaranowicza

Zakończenie pracy w “Pytaniu na śniadanie” mocno zaniepokoiło fanów dziennikarza, którzy zastanawiali się, czy jego posada w TVP Sport jest również zagrożona. Wiele wskazuje jednak na to, że do zakończenia współpracy nie dojdzie, a Kurzajewski finalnie pozostanie w redakcji uznanej stacji. 

Taki stan rzeczy potwierdził nowy szef TVP Sport, Jakub Kwiatkowski, który w rozmowie ze “Sport.pl” zaznaczył, że żadne głośne zmiany nie będą miały miejsca. 

Wiadomo, co z Maciejem Kurzajewskim w TVP Sport. Zapadła ważna decyzja

Ważne stanowisko w sprawie potencjalnego odejścia Macieja Kurzajewskiego z TVP Sport zajął Jakub Kwiatkowski, który dał jasno do zrozumienia, że nie zamierza podejmować nerwowych ruchów. W trakcie rozmowy z serwisem “Sport.pl” wspomniał zarówno o Przemysławie Babiarzu, jak również wyżej wspomnianym Macieju Kurzajewskim. 

Ostatnio bardzo dużo mówiło się zarówno o Maćku Kurzajewskim, jak i Przemku Babiarzu. Jeden i drugi są w Zakopanem i pracują przy skokach. Przemek Babiarz ma ważną umowę z TVP, jest to legenda komentarza w polskiej telewizji, także w ich przypadku nie należy spodziewać się żadnych sensacyjnych ruchów - zaznaczył Kwiatkowski. 

Zaniepokojeni fani w czwartek 25, jak i piątek 26 stycznia mogli się przekonać, że słowa Jakuba Kwiatkowskiego mają odzwierciedlenie w praktyce. Macieja Kurzajewskiego można było zobaczyć w roli prowadzącego studio przy okazji mistrzostw MŚ w lotach, które w tym roku odbywają się na skoczki Kulm w Tauplitz/Bad Mitterndorf.