Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Adam Małysz wysłał pilną wiadomość Dawidowi Kubackiemu. Wyszło na jaw, co mu obiecał
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 21.03.2023 08:30

Adam Małysz wysłał pilną wiadomość Dawidowi Kubackiemu. Wyszło na jaw, co mu obiecał

Adam Małysz
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/ Instagram/_marta_ku_

Ta wiadomość zasmuciła wczoraj (20 marca) sportowych fanów w Polsce i na świecie. Dawid Kubacki wycofał się z dalszego udziału w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Powodem był fatalny stan zdrowia żony Dawida, Marty, która wylądowała w szpitalu. Słów otuchy nie szczędził były czempion, Adam Małysz. W rozmowie z Interią zdradził co napisał w SMS-ie do lidera naszych skoczków po feralnych wieściach.

Dramat Dawida Kubackiego

Przypomnijmy, Dawid Kubacki niespodziewanie wycofał się 19 marca, w niedzielę, z rywalizacji w turnieju Raw Air. Przyczyna absencji polskiego skoczka nie była początkowo znana.  W poniedziałek popołudniu, nasz reprezentant przekazał jednak dramatyczny powód swojego nagłego wycofania z zawodów za pomocą swojego Instagrama. 

Powodem nagłego powrotu Dawida była niezwykle poważna sytuacja zdrowotna żony polskiego skoczka. - Mój nagły powrót do domu.... jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła - poinformował Dawid Kubacki w przejmującym wpisie na Instagramie.

 

Adam Małysz wysłał pilną wiadomość Dawidowi Kubackiemu. Wyszło na jaw, co mu obiecał

Adam Małysz z pełnym wsparciem dla Dawida Kubackiego

Swoje wsparcie Dawidowi Kubackiemu udzielił Adam Małych, niegdyś najlepszy polski skoczek, dzisiaj prezes Polskiego Związku Narciarskiego. Legendarny sportowiec zdradził w rozmowie z Interią co napisał do Dawida w prywatnej wiadomości SMS.

- Wspieramy Dawida, jak możemy. W tej chwili modlimy się za niego. Ma od nas gwarancję, że jeżeli będzie potrzebował z naszej strony jakiejkolwiek pomocy, to natychmiast ją otrzyma. Napisałem do niego SMS-a w tej sprawie. Odpisał: "Tak, oczywiście, dziękuję" - oznajmił Adam Małysz, komentując swoją korespondencję z liderem polskich skoczków.

Adam Małysz podkreślał, że Dawid Kubacki może bezwarunkowo liczyć na wsparcie. - Sam jako zawodnik wiele dni w roku przebywałem poza domem. Zawsze się człowiek martwił o swoich najbliższych, to naturalne. Pamiętam dokładnie, co czułem, kiedy dowiedziałem się, że ciężko zachorował mój teść. Ale to na pewno sytuacja nie tak dramatyczna i nieporównywalna z tym, co przeżywa teraz Dawid - czytamy.

Andrzej Duda wspiera Dawida Kubackiego

Po wczorajszych dramatycznych doniesieniach, wiele osób pospieszyło z wyrażeniem swojego wsparcia Dawidowi Kubackiemu. Do grona osób, które zdecydowały się wesprzeć skoczka dołączył Andrzej Duda. Prezydent zwrócił się do Dawida Kubackiego w poruszającym wpisie na Twitterze.

- W tym trudnym momencie wszyscy jesteśmy z Dawidem Kubackim i Jego Najbliższymi. Dobrą, życzliwą myślą, wsparciem i modlitwą o zdrowie otaczamy całą Rodzinę. Drogi Panie Dawidzie! Od lat jest Pan dla Polski i dla nas zawsze i niezawodnie. Jesteśmy z Panem!!! - zapewniła głowa państwa.

Źródło: Goniec/ Interia