Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Toni Kroos wypowiedział się po przegranej na Euro. Nagle zwrócił się do Pedriego
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 06.07.2024 18:15

Kroos i Pedri

Reprezentacja Niemiec przegrała wczoraj z Hiszpanią 1:2 i odpadła z EURO 2024. W tym spotkaniu ewidentnie sobą nie był Toni Kroos, dla którego to starcie okazało się jego ostatnim w całej karierze. Pomocnik, po swoim występie postanowił wydać w mediach społecznościowych oficjalne oświadczenie. Zwrócił się także do Pedriego, którego w meczu potraktował wyjątkowo brutalnie.

Emocje Toniego Kroosa w ostatnim meczu w karierze

W pierwszej połowie meczu Niemiec z Hiszpanią nie zobaczyliśmy bramek, jednak worek rozwiązał się w 51. minucie. Wtedy to gola strzelił Dani Olmo. Kiedy wydawało się, że Hiszpanie dowiozą skromne prowadzenie do końca, w 89. minucie na 1:1 dla Niemiec strzelił Florian Wirtz. Zatem, aby rozstrzygnąć losy meczu, trzeba było przeprowadzić dogrywkę.

Kiedy kibice już szykowali się na konkurs rzutów karnych, reprezentacja Hiszpanii jeszcze jeden raz poderwała się do ataku. Z rogu pola karnego świetnie na główkę Mikela Merino dośrodkował Dani Olmo, a adresat podania nie miał problemów, by strzelić decydującą bramkę. Piłkarze Luisa de la Fuente awansowali więc do półfinału EURO 2024.

Wiele jednak mówiło się po tym spotkaniu o Tonim Kroosie, dla którego mógł to być ostatni mecz w całej karierze. Pomocnik ewidentnie nie mógł znieść atmosfery spotkania i jej ulegał już od samego początku. Już w 8. minucie bezpardonowo potraktował Pedriego, który nie był w stanie kontynuować gry. W drugiej połowie z kolei sfaulował Lamine Yamala, aż w końcu dostał żółtą kartkę. Wielu kibiców jednak uważa, że Niemiec powinien wylecieć z boiska już dawno.

Zbigniew Boniek zadał jedno pytanie. Internauci natychmiast wyrazili swoje oburzenie Cristiano Ronaldo zobaczył w tunelu Marciniaka i się zaczęło. Polak znów na ustach całego świata

Toni Kroos przerwał milczenie po przegranej na Euro. Zwrócił się wprost do Pedriego

Koniec końców Niemcy odpadli z EURO 2024. Oznacza to także, że Toni Kroos kończy swoją karierę piłkarską. Po tym meczu postanowił wydać oficjalne oświadczenie, w którym wspomina o emocjach, jakie towarzyszyły mu przy okazji powrotu do kadry.

29.09.2023 zadzwonił mój telefon. Dzwoniący: Julian Nagelsman. Prośba: powrót do reprezentacji. Pierwsza myśl w mojej głowie: nie jestem głupi! Pierwsza myśl w moim sercu: ku**a tak! Serce postanowiło zadecydować.
Moja pierwsza myśl dziś rano 6.07.2024: cieszę się, że to zrobiłem. Pomimo smutku i pustki od wczorajszego ostatniego gwizdka. W zespole widziałem więcej niż przez ostatnie lata. Nie spodziewałem się, że w tak krótkim czasie można mieć naprawdę realne szanse na tytuł i znów być na równi z najlepszymi! Dlatego jestem bardzo dumny z tego, co zrobiła ta drużyna! Szczególne podziękowania dla was, którzy sprawili, że ten dom znów stał się wyjątkowy. Na poziomie osobistym dziękuję za szczególne ciepło i przywiązanie przez ostatnie tygodnie. To było bardzo wyjątkowe. I na koniec prośba: Teraz, gdy Niemcy odzyskały swoje ukochane dziecko: nie odpuszczajcie! Droga tej drużyny trwa dalej. I bardzo pomaga, jeśli trwa się przy niej nawet w złych chwilach! Jedno mogę zapewnić: to grupa wspaniałych ludzi, którzy robią wszystko, aby osiągnąć sukces! Niemcy znowu są kimś!!! - napisał Toni Kroos na Instagramie

Pod koniec oświadczenia piłkarz postanowił zwrócić się do Pedriego, który ucierpiał po wejściu pomocnika. Kroos przeprosił i wyraził nadzieję na szybki powrót młodego zawodnika do zdrowia.

I jeszcze jedna kwestia, bardzo ważna dla mnie: wybaczenie i powrót do zdrowia dla Pedriego. Nie miałem oczywiście zamiaru cię skrzywdzić. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i wszystkiego najlepszego. Jesteś świetnym graczem

ZOBACZ: Matka Igi Świątek przerwała milczenie, chłodno o relacji z córką. Postawiła sprawę jasno

Toni Kroos zakończył karierę

Cóż to by była za historia, gdyby Toni Kroos, w ostatnim swoim sezonie w karierze zdobył zarówno tytuł Champions League, jak i mistrzostwo Europy na własnej ziemi. O ile to pierwsze udało się zrealizować, tak triumfu na EURO 2024 on i jego koledzy już nie osiągną. Hiszpania zweryfikowała zamiary Niemców, którzy pozostałe fazy turnieju będą oglądać z pozycji widza.